Menu

Prohlížeč MS Edge dostane herní režim

23.05.2023 10:42 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Prohlížeč MS Edge dostane herní režim

Prohlížeč MS Edge dostane herní režim | foto: Midjourney (vygenerováno pomocí AI)

Microsoft se stále více uchází o přízeň hráčské komunity a to i novou funkcí svého internetového prohlížeče Edge nazvanou "Edge for Gamers", který slibuje zlepšit uživatelský zážitek nejen při hraní her. Měl by být také hardwarově úsporný.

Podle prvních popisů poskytnutých společností Microsoft umožní režim „Edge for Gamers“ řadu vylepšení. Patrně zprovozní domovskou stránku zaměřenou na hry a přidá nové aplikace na postranní liště, které uspokojí speciálně potřeby hráčů.

Jednou z nejvýznamnějších funkcí je režim efektivity přizpůsobený pro hraní počítačových her, který je pravděpodobně navržen tak, aby minimalizoval využití hardwarových prostředků prohlížeče a maximalizoval tak výkon ve hře.

edge2-nahled

Aktivace režimu Edge for Gamers v nastavení prohlížeče Edge. | Zdroj: Screen Microsoft Edge.

V nabídce bude také tmavý režim a herní motivy, které umožní přizpůsobit si prohlížeč dle oblíbené herní estetiky hráče.  V současné době je ale režim „Edge for Gamers“ v raném stádiu vývoje. Aktivace režimu nijak zatím výrazně nemění prostředí prohlížeče. Po aktivaci jsou však uživatelé automaticky přesměrováni do sekce motivů v obchodě s doplňky Edge a do postranního panelu jsou přidány aplikace pro populární herní platformy Discord a Twitch.

I když je režim „Edge for Gamers“ zatím v počátcích, krok Microsoftu signalizuje rostoucí zájem o přizpůsobování produktů a funkcí pro herní komunitu.

Zdroj: Twitter Leopeva64

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení