Menu

Skvělý update pro Mapy Google: nová funkce zcela mění plánování tras

15.05.2023 09:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Skvělý update pro Mapy Google: nová funkce zcela mění plánování tras

Skvělý update pro Mapy Google: nová funkce zcela mění plánování tras | foto: Sebastian Hietsch/Unsplash

V nové aktualizaci své mapové služby se Google vytáhl. Umožňuje v ní režim Immersive View, který promítá navigaci do 3D živého modelu prostředí.

Immersive není u Map Google zas tak úplnou novinkou, její postupné uvolňování oznámili už před několika měsíci. Nyní se ale chlubí na Twitteru, že funkci rozšiřuje o důležitý detail.

Doposud uživatelé náhled Immersive View mohli využívat například pro prohlídku větších měst ve 3D zobrazení. To je praktické například pro situace, kdy plánujete cestu a chcete si udělat o navštívených městech představu už v předstihu.

Nyní Google zavádí 3D zobrazení i pro plánování tras. Můžete si tak zkontrolovat letecké pohledy na nabízenou trasu, které jsou vytvořeny s pomocí technologie umělé inteligence.

Mapy Google: nový 3D náhled ještě zjednoduší plánování tras

twitter

| Zdroj: Twiiter/Google (@Google)

Do této chvíle si uživatelé mohli prostřednictvím služby Street View prohlížet pouze 2D fotografie tras. Pomocí nové funkce Immersive View je to možné na zcela jiné úrovni.

Praktické je také to, že rozšíření Immersive View umožní zjistit i další související informace, například o dopravě, kvalitě ovzduší a aktuálním počasí.

Podle informací Googlu se nová funkce začne zavádět letos v létě a do konce roku by měla být dostupná pro 15 měst.

Zdroj: GoogleTwitter

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  Reakce na Milan: Zaseknul se Vám Caps lock, Milane? Mimoto píšete nesmysly.

  Reagovat na komentář

  Dr. Max

  Reagovat na komentář

  Já nedám dopustit na klasický autoatlas. Navigace hrozně zpohodlňuje a když náhodou selže technika, tak je člověk v háji. Ale co používám před jízdou, je streetwiew, pokud jedu někde do města, abych si zapamatoval, kde to mám, vlastně, odbočit.

  Reagovat na komentář

  Odpad

  Tyhle mapy, to je absolutní odpad.A to nemluvím jen o tom, že aktuálnost v řádu několika let je úplně mimo mísu. Zlaté Mapy.cz

  Reagovat na komentář

  Obdélníky

  DOKUD NEPŮJDE STÁHNOUT SAMOSTATNÁ MAPA STÁTU,ALE ČESKO BUDOU TŘI OBDÉLNÍKY OBSAHUJÍCÍ 80 % DAT OKOLNÍCH STÁTŮK NIČEMU,PAK JE PRO MNE GOOGLE MAPS NAVIGACE,KTEROU VYMYSLELI HLUPÁCI.

  Reagovat na komentář

  Nemění to zatím absolutně nic, je to gimmick jak sviň, který nemá mimo 5G města žádné praktické využití.

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení