Menu

WhatsApp mění důležitý detail: jaký bude přínos pro uživatele

16.04.2021 09:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
WhatsApp mění důležitý detail: jaký bude přínos pro uživatele

WhatsApp mění důležitý detail: jaký bude přínos pro uživatele | foto: Thorsten Frenzel/Pixabay

Mnoho uživatelů oblíbeného messengeru tento problém zná: pokud je pomocí zprávy v chatu odesílán obrázek, zobrazí se jen jeho malý náhled. To by se nyní mělo změnit.

WhatsApp pravděpodobně chystá změnu, která by se měla projevit už brzy. Jedná se o komunikační vlákna, ve kterých chatujete s ostatními uživateli, a zobrazení přílohy ve zprávách. Doposud se při odesílání fotografie zobrazoval pouze malý náhled obrázku. To se ale v budoucnu změní. Náhled by se měl zobrazit v jiném formátu a z odeslaného obrázku odhalí mnohem více. Informuje o tom server WABetaInfo.com ve svém článku s názvem "WhatsApp beta for Android 2.21.8.1: what’s new?", podle kterého už novinka byla zahrnuta do beta verzí pro zařízení se systémy iOS a Android.

Jak velký bude rozdíl hezky naznačuje ve svém twitterovém příspěvku uživatel Sourav Paul (@SuperGadge) z 6. dubna. Srovnal stávající a připravované zobrazení náhledu a je evidentní, že na rozdíl od stávající značně ořezané formy bude po uvolněné změny z přílohy vidět mnohem více.

Kdy bude změna v aplikaci WhatsApp uvolněna?

wabetaprogramm

Do testovacího programu WhatsApp beta je možné se přihlásit prostřednictvím Google Play. Je o to ale takový zájem, že registrace jsou dočasně pozastaveny. | Zdroj: Google/Google Play

Novinka je v současné době k dispozici pouze v beta verzi aplikace WhatsApp. Do programu beta testování je možné se přihlásit přes Google Play, je ale poměrně populární, takže jej Google na nějakou dobu pozastavil. Takže nezbývá nic jiného, než trpělivě čekat. To platí i pro finální verzi nové funkce a její postupné uvolňování pro všechny uživatele.

Proces testování beta verze obvykle trvá několik týdnů. Jakmile WhatsApp zjistí, že funkce pracuje bez problémů, postupně ji uvolní všem uživatelům. Jak rychle to bude záleží především na tom, kolik chyb se v průběhu beta testování objeví.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  Článek o ničem. Kde je obrázek?

  Reagovat na komentář

  kvalita ?

  nebývá pravdou, že „víc“ je kvalitnější

  Reagovat na komentář

  Nesmysl ..

  Nevím proč přidávají nesmyslné funkce a v podstatě celou aplikaci likvidují.M

  Reagovat na komentář

  Přístup k betaverzi

  Přístup k betaverzi nastavuje vývojář aplikace, Google do toho nezasahuje.

  Reagovat na komentář

  Jaké informace?

  Velké Škoda že nejsou ty změny konkrétně rozepsané tak nemusím utíkat na jiný zdroj abych se vlastně něco dozvěděl..

  Reagovat na komentář

  Whats App Facebook II

  Vzhledem k tomu, že nevyužívám Facebook, nevidím důvod, proč bych měl využívat Whats App který sdílí informace na všech sítích FB sítích…

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení