Menu

Softwarová chyba v 65 tisících Range Roverech

29.07.2015 22:15 | Karel Kovar + Přidat komentář
Softwarová chyba v 65 tisících Range Roverech

Softwarová chyba v 65 tisících Range Roverech | foto: CHIP

Jaguár ohlásil, že majitelé vozidel Range Rover vyrobených od roku 2013 budou muset do servisu – kvůli aktualizaci softwaru. 

Automobilka Jaguar Land Rover své zákazníky uklidnila, že nejde o závadu, která by mohla způsobit havárii: aktualizace opravuje chybu v zamykáním automobilů, která způsobuje „občasné“ a náhodné odemknutí a otevření dveří.

Podle bezpečnostních expertů ale tyto aktualizace zřejmě nevyřeší dobře známé zranitelnosti funkce bezklíčového otevírání, které údajně umožňují zloději snadno odemknout auto pomocí speciálního hardwarového zařízení. To je v současnosti možné bez problémů zakoupit on-line a kromě odemčení vozu je možné ho využít k naprogramování nového klíče, aby s jeho pomocí šlo nastartovat auto. Další podrobnosti najdete na webu NetSecurity (www.net-security.org/secworld.php?id=18624).

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení