Menu

Sony má flash disk pro USB Type-C

28.01.2016 08:32 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Sony má flash disk pro USB Type-C

Sony má flash disk pro USB Type-C | foto: CHIP

Stále více notebooků a smartphonů má nový port typu USB Type C a tomu se i přizpůsobují výrobci periferních zařízení. Firma Sony uvedla 64GB USB flashdisky řady CA1 s přenosovou rychlostí až 130 MB/s.

Nová řada flash disků Sony USB 3.1 Gen1 CA1 nabízí nejnovější USB standard Type-C & A s celkovou přenosovou rychlostí až 130 MB/s (rychlost čtení dat). Zařízení podle výrobce vynikají vysokou odolností a stylovým designem a zvládají rychlejší a chytřejší vašich souborů. Jsou vhodné pro archivaci fotografií, hudby, videí a dalších dat nebo pro přenos souborů mezi zařízeními s operačním systémem Android nebo Mac, včetně mobilních telefonů a tabletů.

Konektor je kompatibilní s různými zařízeními, například s chytrým telefonem, je však zároveň dostatečně robustní pro připojení k tabletu či laptopu. Flashdisk podporuje zařízení s OS Windows, Macintosh, Android a také Chromebook, která disponují Type-C a Type-A porty. Flashdisk USM-CA1 bude v prodeji ve verzi 16/32/64 GB od února 2016.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení