Menu

Sony plánuje pohřbít PlayStation 4: hry přestanou vycházet v roce 2025

30.05.2022 11:00 | Jakub Fišer + Přidat komentář
Sony plánuje pohřbít PlayStation 4: hry přestanou vycházet v roce 2025

Sony plánuje pohřbít PlayStation 4: hry přestanou vycházet v roce 2025 | foto: Florian Gagnepain / Unsplash

Ještě jste nestihli vyměnit PlayStation 4 za novější generaci, ale říkáte si, že vám to vlastně nevadí? Her na PS5 stejně není moc a konzolí je stále nedostatek. Velmi silně ale doporučujeme započít proces upgradu. Sony totiž ohlásilo, že od roku 2025 už neplánuje vydávat žádné hry na starší generaci konzolí.

Na posledním setkání s investory a akcionáři vedení Sony PlayStation představilo také finanční vyhlídky pro nadcházející fiskální roky. Jedním z témat byl i vývoj portfolia videoher z dílny Sony, které od nynějška vychází kromě konzolí PlayStation také na PC. Jenomže vyhlídky představují překážku pro fanoušky PlayStation 4. Od roku 2025 totiž nejsou v plánu již žádné hry na starou generaci konzolí.

2025 bude rok pro PlayStation 5

Zajímavá je situace i co do samotné výroby konzole. PS4 v roce 2022 totiž stále vyjíždí z továren a Sony v tomto gardu zvolilo zcela jinou strategii než kupříkladu Microsoft, který své herní konzole Xbox One (tedy konzole předchozí generace) přestal vyrábět již v roce 2020, tedy na start prodeje konzolí Series. Zde jen nutno poznamenat, že na rozdíl od Sony, Xbox přinesl vlastně hned dvě nové konzole: plnohodnotný model Series X a odlehčenou verzi Series S, která spíše připomíná právě Xbox One.

Pokud jde o samotné hry, pravdou zůstává, že Sony razí vůči uživatelům s PS4 velmi vstřícnou filosofii. Přece jenom, ovlivněna bude nejspíš i tím, že většina zákazníků si PS5 koupit nemůže, i když by třeba mohli a mají na to peníze.

V každém případě, Sony přineslo na PS4 i opravdu velké tituly cílené primárně na PS5. Namátkou: Spider-Man Miles Morales, Sackboy: A Big Adventure, nejnověji také Horizon Forbidden West nebo Gran Turismo 7. Fanoušci poukazují na zřejmě poslední velký launch, který bude na konci letošního roku představovat God of War Ragnarok. Tento velmi očekávaný AAA titul určený primárně pro PlayStation 5 vyjde i na PlayStation 4.

Zdroj: TechRadar, Sony

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení