Menu

Sony představuje dvě řady 4K HDR televizorů: OLED AF9 a ZF9 LCD MASTER Series

02.08.2018 18:33 | Milan Loucký + Přidat komentář
Sony představuje dvě řady 4K HDR televizorů: OLED AF9 a ZF9 LCD MASTER Series

Sony představuje dvě řady 4K HDR televizorů: OLED AF9 a ZF9 LCD MASTER Series | foto: CHIP

Nové řady televizorů AF9 OLED (na obrázku) a ZF9 LCD MASTER Series od společnosti Sony představují významný milník ve snaze přinést do domácností tu nejlepší obrazovou kvalitu, která věrně zprostředkuje záměr autora.

Společnost Sony Europe představila dvě nové řady televizorů. Obě nabízejí vysokou kvalitu obrazu, a to díky mnoha firemním technologiím a řešením, jež byly vyvinuty společností Sony. Nové řady televizorů AF9 OLED a ZF9 LCD nesou označení MASTER Series – jméno, které si Sony rezervuje výhradně pro modely televizorů s tou nejvyšší kvalitou obrazu. Cílem společnosti Sony je přinést obraz, který věrně zprostředkuje záměr tvůrce obsahu. MASTER Series tak přináší obrazovou kvalitu, která se blíží kvalitě obrazu u profesionálních monitorů ve filmovém produkčním studiu. Nejzkušenější odborníci společnosti Sony zabývající se kvalitou obrazu vytvořili velice přísný systém kritérií pro hodnocení výrobku a řídili se jím. Proto společnost Sony věří, že její vlajkové řady MASTER Series přinášejí tu nejvyšší kvalitu obrazu, která je v domácím prostředí dosažitelná.

Modely sérií AF9 a ZF9 MASTER Series jsou vybaveny nově vyvinutým obrazovým procesorem X1 Ultimate poslední generace. Tento procesor hraje u MASTER Series při vytváření realistického obrazu klíčovou úlohu. Společnost Sony má dlouhou tradici i odborné znalosti v oblasti vývoje profesionálních fotoaparátů a monitorů, proto dobře ví, že preciznost při výrobě citlivých součástek důležitých pro zpracování signálu vede k okamžitě viditelnému rozdílu celého obrazu. Obrazový procesor X1 Ultimate dokáže totiž inteligentně detekovat a analyzovat každý objekt na obraze. Děje se tak pomocí nové technologie Object-based Super Resolution pro výjimečnou přesnost a dokonalé detaily. Také objektově orientovaný HDR remaster prošel znatelným vylepšením a nyní umožňuje remasterování každého objektu zvlášť. Výsledkem je větší hloubka, dokonalejší zobrazení textury a celkově realističtější obraz.

V celé své historii spolupracovala společnost Sony vždy s profesionály. Společně se Sony Pictures Entertainment se podílela na aktivitách od vytvoření obrazového režimu, který splňoval nároky filmařů v novém miléniu, až po nedávnou standardizaci HDR a obě tyto novinky prosadila také ve filmové produkci. Sony v současnosti spolupracuje se společností Netflix, díky tomu mají modely MASTER Series režim „Netflix Calibrated Mode”. Tato funkce byla vyvinuta, aby přinášela stejnou kvalitu obrazu jako a studio evaluation master u televize a uchovala kreativní vizi a záměr autora. Pomocí jednoduchého nastavení v menu lze prostřednictvím režimu Netflix Calibrated Mode věrně reprodukovat vizuální zážitky, které vdechnou život každému filmovému či seriálovému příběhu. A fandové zábavy si tento zážitek mohou dopřávat také při sledování svých oblíbených televizních seriálů, filmů a dokumentů a mnoha dalších na Netflixu.

Master Series je také připravená pro CalMAN, špičkový kalibrační software od Portrait Displays. CalMAN splňuje náročné požadavky diváků a tvůrců obsahu vysílání a dlouhodobě umožňuje zachovat vysokou kvalitu obrazu. Je také široce využíván profesionály jako nástroj, pomocí něhož zajišťují kontrolu kvality tak, aby splňovala přísné požadavky tvůrců obsahu vysílání, produkce i postprodukce. CalMAN eliminuje problémy se zachováním kvality obrazu televizoru po celou dobu jeho životnosti.

Inovace televizního obrazu, zvuku a designu

Vlajková loď, model AF9, pak přichází s Pixel Contrast Booster, originálním panelovým ovladačem pro OLED od Sony. Ten rozšiřuje prostor barevné reprodukce při vysokém jasu.

Model AF9 OLED má špičkovou kvalitu zvuku díky nové technologii Acoustic Surface Audio+. Technologie Acoustic Surface byla poprvé představena u série A1, která se dočkala pozitivních ohlasů, a letos ji následovala AF8. Zdokonalená technologie Acoustic Surface Audio+ dostala jeden aktivátor ve středu obrazovky a jeden kanál pro subwoofer navíc, celkově dosahuje její systém konfigurace kanálů 3.2. Dodatečný aktivátor umístěný ve středu obrazovky navíc funguje jako středový reproduktor schovaný za AT (akusticky transparentním) plátnem, které se používá v kinech. Se třemi aktivačními mechanismy a dvěma subwoofery natočenými do stran vytváří AF9 bohaté zvukové pole, které výrazně umocňuje divácký zážitek. AF9 má také režim „středový reproduktor“ (centre speaker), který umožňuje využívat technologii Acoustic Surface Audio+ jako středový reproduktor systému domácího kina.

AF9 představuje se svým OLED displejem spojení zážitku ze sledování a z poslechu. Její tvar i materiály působí měkce, má zaoblený rámeček a látkou potažený zadní stojánek. Díky těmto designovým prvkům klade AF9 důraz na svoji vizuální přítomnost, ale zároveň splývá se svým okolím.

LCD televizory ZF9 nabízejí novou technologii X-Wide Angle, která zajišťuje, že si obraz uchovává svoji kvalitu bez ohledu na to, z jakého úhlu se na něj člověk dívá. Zajišťuje širší pozorovací úhel a omezuje barevný posun při sledování televize mimo její osu, takže barvy zůstanou realistické, přestože člověk nesedí přímo před obrazovkou. Společně s technologií X-Motion Clarity, která minimalizuje rozmazání pohybu, aniž by při tom obětovala jas displeje, pomáhá modelu ZF9, aby si poradil s obvyklými výzvami, kterým LCD displeje čelí.

Rámeček modelu ZF9 dostal černou texturovanou povrchovou úpravu připomínající digitální zrcadlovky, která vyniká v kontrastu s metalickým designem dalších částí televize. Minimalistický design byl použit také u stojánků, které jsou jednoduše vytvořeny z hliníku.

Obě série ¬ AF9 i ZF9 mají operační systém Android TV, který umožní poznávat svět filmů, hudby, fotografií, her, aplikací a mnoho dalšího. Funkce hlasového vyhledávání znatelně usnadňuje hledání obsahu, jejím prostřednictvím lze klást otázky či ovládat televizi. Díky vestavěnému Chromecastu™ je rovněž možné přenést obsah chytrého telefonu nebo tabletu na televizi. Přístup na Google Play pak umožňuje, aby si divák vychutnal všechny své   oblíbené filmy, televizní pořady a hry na televizi.

 

 

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení