Menu

Soubor Windows 11 ISO: stáhněte si, sestavte a instalujte sami

15.07.2021 08:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Soubor Windows 11 ISO: stáhněte si, sestavte a instalujte sami

Soubor Windows 11 ISO: stáhněte si, sestavte a instalujte sami | foto: Pabitra Kaity/Pixabay

Systém Windows 11 je už pro testery k dispozici v programu Insider, ale oficiální soubor ISO Microsoft prozatím ke stažení nezpřístupnil. Je to škoda, ale nevadí. Soubor ISO pro Windows 11 si můžete snadno vytvořit sami.

Data je možné stáhnout přímo od Microsoftu a práci s nimi provede bezplatný nástroj. Jak získat systém Windows 11 prostřednictvím programu Insider jsme popsali v samostatném příspěvku. Jako členové programu Windows Insider získáte Windows 11 pohodlně prostřednictvím služby Windows Update. Mnozí uživatelé by ale raději soubor ISO, aby si mohli systém nově instalovat.

Microsoft jej prozatím neposkytl, ale mohlo by to být už brzy. Nicméně můžete si jej vytvořit i samostatně. S bezplatným programem UUP dump je to poměrně snadné.

uupdump-logo

UUP dump

CHIP hodnotí Dobrý

Prostřednictvím platformy "UUP dump" můžete vytvořit soubory ISO aktuálních sestav Windows 10 a Windows 11, a to pomocí souborů ke stažení přímo od společnosti Microsoft.

https://uupdump.net/

 

UUP dump načte nejnovější verzi systému Windows 11

uupdump

Nástroj UUP získává potřebná data pro ISO systému Windows 11 přímo od společnosti Microsoft. | Zdroj: UUP dump

Prostřednictvím webové aplikace UPP dump je možné si stáhnout nejnovější verzi Windows 11 přímo od Microsoftu. Prověřují se i soubory aktualizace Windows. Nemusíte se tak bát, že byste naletěli na zmanipulované ISO Windows 11. Chcete-li získat nejnovější verzi systému Windows 11, klikněte na položku "x64" hned vedle položky "Latest Dev Channel build".

Zatím je zde uvedena pouze jediná sestava Windows 11, ale to by se mělo v příštích týdnech změnit a seznam by se měl postupně rozšiřovat. Kliknutím si vyberte verzi, ze které chcete vytvořit soubor ISO a poté si můžete v levém sloupci vybrat jazyk. Klikněte na tlačítko »Next« a vyberte si edici Windows, kterou chcete stáhnout. Pro testovací provoz doporučujeme »Windows 11 Pro«.

Dalším kliknutím na »Next« přejdete ke shrnutí. Zde můžete opětovně zkontrolovat, zda všechny vybrané možnosti vyhovují. Pokud je »Download method« správně nastaven, můžete kliknout na »Create download package«. Po několika sekundách je stahování dokončeno. Systém Windows 11 pro instalaci to ale ještě není.

Stažení souborů Windows 11

uupdump-1

Stahování prostřednictví příkazového řádku probíhá automaticky, na konci je vytvořen obraz ISO. | Zdroj: UUP dump/Windows 10

Ve vašem stávajícím systému najdete ve složce »Stažené soubory« malý archiv ZIP, který rozbalte. Poté spusťte soubor »uup_download_windows.cmd«. Nyní se konečně v příkazovém řádku spustí stahování souborů systému Windows 11. V závislosti na rychlosti vašeho internetu to může chvíli trvat.

Po načtení všech stažených souborů z nich skript automaticky vytvoří soubor ISO. Tento soubor najdete na konci celé procedury v rozbalené složce ZIP. Celá věc není pro netrpělivé, v závislosti na rychlosti připojení k internetu a výpočetním výkonu vašeho systému může trvat i hodinu, než bude soubor ISO připraven. Aby nedošlo k předčasnému přerušení, budete na samém konci vyzváni k uzavření okna zadáním »0«.

Zapsání souboru ISO na USB flash disk

Soubor ISO můžete v prostředí Windows 10 otevřít přímo dvojitým kliknutím. Pokud chcete provést instalaci aktualizací, spusťte »setup.exe«. Pokud byste ale raději ISO uložili na USB flash disk, pomůže vám v tom například program Rufus. V jeho prostředí vyberete soubor ISO, který jste vytvořili a vyberete pro zápis USB disk.

Pozor: zápisem ISO na USB disk dojde ke smazání všech dat, které na něm byly uloženy. Proto je dobré před tímto krokem všechna data, která budete ještě potřebovat, zálohovat. Po několika minutách vytvoříte hotový flash disk se souborem ISO systému Windows 11.

rufus-logo

Rufus 3.14

CHIP hodnotí Dobrý

S pomocí freewarového nástroje Rufus snadno formátujete USB flash disky a vytvoříte si bootovací disky s operačními systémy.

https://rufus.ie/cs/

 

Čerstvý systém Windows 11 jako ISO

Ještě pohodlnější možnost je stáhnout si předem připravené soubory ISO Windows 11 přímo od Microsoftu, pokud ale budou nějaké k dispozici. Nicméně UUP dump má své opodstatnění: pokud si přejete nejnovější ISO Windows 11, můžete si jej vždy sestavit sami.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  mam zajem

  jak mam stahnout

  Reagovat na komentář

  Notebook

  Mám v notebooku Windows 7. Jak do něj nainstalovat Windows 11. Jak se dostat na tuto aplikaci a nainstalovat ji ?

  Reagovat na komentář

  WINDOWS ALL

  je to super stránka,stahne a vytvoří ISO dle libosti výběru edice Windows

  Reagovat na komentář

  Postup

  Reakce na Zdenek Fajčak: Je to OK. Stačí soubor.cmd spustit jako admin.

  Reagovat na komentář

  Chcem to skúsiť

  Reagovat na komentář

  Nejak nechapu, proc utilita pro stazeni souboru vyzaduje prava administratora. Pokud si chcete zavirovat pocitac, s chuti do toho. Ja to asi ozelim. Zasnu, kam to Chip dopracoval…

  Reagovat na komentář

  Nefunkční stažení

  Příkazový řádek vypíše toto a po stisku libovolné klávesy se zavře a soubory se jaksi nestáhnou…
  "We couldn't find filesaria2c.exe in current directory.

  You can download aria2 from:
  https://aria2.github.io/

  Press any key to continue . . ."

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.