Menu

Specifikace Google Glass zveřejněna

17.04.2013 12:25 | Redakce Chip + Přidat komentář
Specifikace Google Glass zveřejněna

Specifikace Google Glass zveřejněna | foto: CHIP

Google poprvé oficiálně zveřejnil parametry očekávaných brýlí Google Glass. Zatím si je ale nekoupíte.

Základním prvkem brýlí je průhledný displej s rozlišením 640 × 360 bodů. Jelikož je umístěn velmi blízko oku, odpovídá výsledný efekt obrazu 25“ displeje, na který byste se dívali ze vzdálenosti 2,5 m. Další důležitou součástí je 5Mpx kamera, která může pořizovat buďto snímky nebo video s rozlišením 720p. Klasická sluchátka na Google Glass nenajdete – zvuk se bude přenášet prostřednictvím lebeční kosti uživatele. Ovládání je samozřejmě hlasové.

O použitém procesoru specifikace nehovoří, jisté ovšem je, že brýle budou disponovat úložnou kapacitou 16 GB, z čehož bude mít uživatel k dispozici 12 GB. Data se budou automaticky synchronizovat s cloudem. Pro komunikaci s okolím poslouží Wi-Fi a Bluetooth, pro nabíjení pak klasický microUSB konektor. Podle Googlu bude kapacita vestavěného akumulátoru stačit na celý den provozu brýlí. Po připojení ke smartphonu s Androidem využijí Google Glass i GPS.

Více obrázků a informací o Google Glass najdete na novém webu, věnovanému tomuto produktu. Google Glass zatím získali na testování vývojáři, kteří mohou již nyní pracovat na dalších aplikacích pro chytré brýle.

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení