Menu

Srovnávací test 180 smartphonů

21.04.2020 12:28 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Srovnávací test 180 smartphonů

Srovnávací test 180 smartphonů | foto: CHIP

Máme pro vás tabulku s výsledky našich testů 180 aktuálních modelů chytrých telefonů. Najdete v ní špičkové modely značek Samsung, Apple, Xiaomi i Huawei, ale i méně známé značky a méně drahé modely.

Chip pravidelně testuje celou řadu produktů a mezi nimi i chytré telefony. Aktuálně je v naší srovnávací tabulce už přes 180 modelů, včetně nejnovějších zařízení, mezi která patří Samsung Galaxy S20 UltraSamsung Galaxy S20 Plus s cenou přes 30 tisíc Kč, ale i například skládací smartphone Samsung Galaxy Z Flip a nový Huawei P30 Pro. To ale samozřejmě nejsou produkty pro každého. Najdete v ní tedy i modely i s cenou okolo 3 000 Kč a také telefony s odlehčeným operačním systémem Android Go.

sm1-nahled

Smartphony prochází náročnými testy a to jak z hlediska výkonu, tak z hlediska například výdrže na baterie. V naší tabulce se tedy dozvíte, jak dlouho konkrétní telefon vydrží na baterii, ale i jak přesně dlouho se nabíjí. Zvlášť hodnotíme také kvalitu displeje, která je u smarphonu velice důležitá. Asi na žádném jiném webu nezjistíte přesně naměřené hodnoty jasu a kontrastu i kontrastu na přímém osvětlení.

sm2-nahled

Pro řadu uživatelů je na chytrém telefonu podstatná kvalita snímků a videa. U nás proto fotoaparát dostává svoji samostatnou testovací kategorii. Kvalitu testujeme v naší laboratoři a hodnotí ji také odborníci v tomto oboru. Měříme skutečné rozlišení, ale také obrazový šum a další parametry snímků. V tabulce samozřejmě najdete i aktuální orientační cenu, pokud je daný model ještě v prodeji. Naše tabulka by vám měla usnadnit výběr pro vás vhodného modelu.

3-nahled

nenechte si ujít: srovnávací test více než 180 smartphonů

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.