Menu

SSD disk Kingston HyperX se SandForce

02.06.2011 11:03 | Redakce Chip + Přidat komentář
SSD disk Kingston HyperX se SandForce

SSD disk Kingston HyperX se SandForce | foto: CHIP

Společnost Kingston oznámila uvedení SSD disků HyperX s momentálně nejnovějším ovladačem SandForce SF-2281. Disky se budou prodávat jak samostatně, tak v podobě sady HyperX Upgrade Kit a budou disponovat 6Gb rozhraním SATA a kapacitou 120 a 240 GB.

Disky HyperX SSD se dodávají v kapacitách 120 GB a 240 GB a jsou založeny na ovladačích SandForce SF-2281, jež podporují provoz přes rozhraní SATA Rev. 3.0 (6 Gb/s). Tyto ovladače umožňují zajistit propustnost pro sekvenční čtení/zápis rychlostí 525/480 MB/s, pro náhodné čtení/zápis se 4 KB pakety dosahuje hodnota IOPS až 40 000/60 000 (verze s 240 GB), a díky technologii SandForce DuraClass poskytují vysokou spolehlivost.

Nové disky HyperX SSD využívají nejnovější ovladače SandForce SF-2281 s chipy Intel 25nm compute NAND (P/E 5K), který poskytuje potřebný výkon a trvanlivost pro právě nejnáročnější uživatele.

 

 

Hlavní vlastnosti disků Kingston HyperX SSD:

  • Intel 25nm Compute NAND (P/E 5K):

Chip 5K compute NAND poskytuje zásadní zvýšení trvanlivosti oproti standardním pamětem 3K cycle NAND.

·         Technologie pro rovnoměrné využívání       
(Advanced Wear-Leveling Technology):

Vyspělý algoritmus zaručuje, že jednotlivé bloky pamětí typu flash jsou využívány vyváženě s cílem zajistit maximální trvanlivost a současně zachovat optimální výkon.

·         Uživatelsky konfigurovatelné „Over Provisioning“:

Disk HyperX SSD umožňuje uživatelům konfigurovat tzv. „over provisioning“, což je technologie, s jejíž pomocí lze upravovat výkon SSD disků podle konkrétních výkonnostních potřeb. Uživatel může zvýšit velikost rezervní oblasti využívané pro „over provisioning“, což sice zmenší celkovou kapacitu disku, ale současně se zvýší jeho celková rychlost a výkon.

·         Podpora TRIM a S.M.A.R.T:

Díky dodané podpoře funkce TRIM a technologie S.M.A.R.T. jsou SSD disky HyperX vybaveny veškerými podstatnými nástroji, které nadšenci, nároční uživatelé a hráči potřebují, aby mohli naplno využít zvýšeného výkonu pro celé PC a současně aby disk vydržel dlouhodobý provoz.

·         Technologie DuraClass:

Technologie DuraClass je souhrnem funkcí pro řízení pamětí typu NAND Flash, jež společně zajišťují spolehlivost SSD disků, jejich výkon a energetickou úspornost na světově špičkové úrovni, a právě tyto vlastnosti odlišují ovladače SandForce pro SSD od jiných ovladačů flash pamětí.

·         Sada HyperX Upgrade Kit obsahuje:

o   Acronis True Image HD – software pro migraci systému a dat

o   Montážní desku pro disk HyperX v provedení 2,5" pro instalaci do stolních počítačů

o   Externí USB rámeček pro disk HyperX

o   HyperX šroubovák s výměnnými hlavami různých velikostí

o   Datový kabel HyperX SATA

 

            Na disky Kingston HyperX SSD se vztahuje tříletá záruka, mají nepřetržitou technickou podporu a vyznačují se vyhlášenou spolehlivostí produktů značky Kingston. Dodávat se začnou 11. července 2011.

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.