Menu

Stáhněte si data ze všech služeb Googlu a udělejte si zálohu

27.10.2018 16:49 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Stáhněte si data ze všech služeb Googlu a udělejte si zálohu

Stáhněte si data ze všech služeb Googlu a udělejte si zálohu | foto: CHIP

Téměř všichni uživatelé počítačů nebo smartphonů používají nějakou ze služeb společnosti Google. Chcete-li zjistit, jaké údaje o vás tato společnost shromažďuje, a případně si udělat jejich zálohu, postupujte následovně.

google-zaloha2-nahled

Navštivte stránku https://takeout.google.com. Vyberte si služby, které používáte, a stáhněte si celý archiv. Pokud si například budete chtít udělat pouze zálohu fotografií, které máte uložené na Google Fotky, klikněte nejprve na »Nevybírat žádné« a následně zaškrtněte »Fotky Google«, případně ještě můžete upřesnit, jaká konkrétní fotoalba chcete zálohovat. V dalším kroku klikněte dole pod seznamem na »Další«, vyberte typ souboru (například zip), maximální velikost archivu a způsob dodání. Pak už stačí kliknout na »Vytvořit archiv«.

google-zaloha3-nahled

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení