Menu

Sunnysoft: Smartphony válcují jednoúčelové navigace

19.10.2011 15:54 | Redakce Chip + Přidat komentář
Sunnysoft: Smartphony válcují jednoúčelové navigace

Sunnysoft: Smartphony válcují jednoúčelové navigace | foto: CHIP

„Solitérní GPS navigace jsou stále více nahrazovány aplikacemi chytrých telefonů,“ takto shrnuje Michael Horejsek ze společnosti Sunnysoft aktuální trend. „Masivně nastupující smartphony elegantně zajistí funkce navigací a přidají nepřeberné množství dalších praktických aplikací,“ doplňuje Horejsek ze Sunnysoftu.

GPS navigace nejčastěji používáme při cestách autem, při orientaci v cizích městech nebo třeba při adrenalinovém geocachingu. Při všech těchto činnostech solitérní navigaci plnohodnotně nahradí aplikace chytrého telefonu, kterou disponují i ty nejlevnější modely za pár tisíc korun. Smartphony navíc nabízejí funkce telefonu, mp3 přehrávače, internetového prohlížeče a mnohé další. Klíčovou výhodou je samozřejmě šetření místem v kapse nebo příručním zavazadle, a prostředky vynaloženými na pořízení. „Je jednoznačné, že chytré telefony urazily za poslední dva roky dlouhou cestu do středu srdcí spotřebitelů a je také jasné, že je to částečně na úkor solitérních navigací,“ shrnuje Michael Horejsek ze Sunnysoftu.

Samsung Galaxy SII  – 13 590 Kč

Ideálním telefonem pro navigaci je Samsung Galaxy SII, rychlý dvoujádrový smartphone nejvyšší třídy. Má nejvyšší možnou výbavu, nejrychlejší dvoujádrový procesor, obrovský kapacitní 4,3" SUPER AMOLED+ displej s rozlišením 480×800 WVGA, podporuje FullHD video, 8Mpx fotoaparát, GPS a třeba i digitální kompas.

 

HTC Desire S – 10 590 Kč

Vyšší střední třídu současnosti zastupuje velmi povedený model HTC Desire S. Jedná se o telefon, který při svých kompaktních rozměrech disponuje velmi pěkným a přehledným displejem. V jeho datové a multimediální výbavě naleznete vše, co byste mohli potřebovat, včetně 5Mpx fotoaparátu, Wi-Fi, GPS či FM rádia. Unikátní u tohoto modelu je jeho tělo, které je vyrobeno z jednoho kusu hliníku. Proto je telefon pevnější i při tenkém profilu. V současnosti jej seženete ve třech barevných variantách: černá, stříbrná, modrá.

 

Samsung Galaxy mini – 3 690 Kč

Smartphone za opravdu lidovou cenu je Samsung Galaxy Mini. Je to ideální model pro mladé nebo pro ty, kteří se chtějí seznámit s chytrým telefonem s nejrozšířenějším a nejoblíbenějším systémem Android a nechtějí investovat přes 4000 Kč. Při své nízké pořizovací ceně nebudete omezeni v používání z hlediska možnosti instalace dalších her či aplikací, posílání e-mailů, či synchronizaci firemní či jiné pošty, kontaktů a kalendáře. I tento prcek si poradí s instalací i plnohodnotným provozem navigace a dokáže tak nahradit jednoúčelovou navigaci v autě.

 

Sony Ericsson Mini - 3 990 Kč

Sony Ericsson Xperia Mini je nejmenší telefon na světě s operačním systémem Android. V jeho výbavě přesto naleznete vše, co potřebujete k práci i zábavě. Potěší vás 3″ Reality displej s HVGA rozlišením (320×480 px) a technologií Sony BRAVIA a přístup k aplikacím a hrám na Android Marketu. Pro zaznamenání jedinečných okamžiků vašeho života jistě využijete vestavený fotoaparát s rozlišením 5Mpx, automatickým ostřením a LED bleskem.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení