Menu

Svého času trendový výrobce smartphonů prodává své patenty za 600 milionů USD

03.02.2022 12:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Svého času trendový výrobce smartphonů prodává své patenty za 600 milionů USD

Svého času trendový výrobce smartphonů prodává své patenty za 600 milionů USD | foto: user1462590383/Pixabay

BlackBerry zřejmě prodává velkou část svých patentů. Podle informací se jedná o celkovou hodnotu, přesahující půl miliardy USD. Které patenty nyní změní majitele?

Podle zprávy agentury Reuters společnost BlackBerry v pondělí oznámila, že dosáhla dohody o prodeji starších patentů. Týkají se zejména mobilních zařízení, zasílání zpráv a bezdrátových sítí. Kupcem je společnost Catapult IP Innovations, která za patenty zaplatí 600 milionů USD. Píše se o tom v příspěvku "BlackBerry to sell patents related to mobile devices, messaging for $600 million" na reuters.com.

Společnost se sídlem ve Waterloo v kanadském Ontariu uvedla, že dohoda nezahrnuje patenty, které jsou pro její hlavní činnosti klíčové. Společnost BlackBerry bude i nadále svým zákazníkům nabízet produkty a služby, které prodejem nebudou nijak ovlivněny.

BlackBerry: nejasné kroky dalšího vývoje

blackberysell

Prodej starších patentů společnosti BlackBerry by nijak nemělo ovlivnit nabídku produktů a poskytování služeb stávajícím zákazníkům. | Zdroj: ArtificialOG/Pixabay

Zajímavé je, že společnost Catapult je účelově založená firma s cílem získat patenty BlackBerry. V tuto chvíli bez příjmů a s velkým dluhem.

Společnost BlackBerry v posledních měsících poskytovala hodně nejasné informace o svých dalších plánech. Nejprve oznámila, že se z trhu mobilních telefonů zcela stáhne, a před několika týdny překvapivě oznámila návrat a uvedení dalšího modelu smartphonu, a to v průběhu roku 2022.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení