Menu

Tablet zaznamená 3D snímky

22.05.2018 15:40 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Tablet zaznamená 3D snímky

Tablet zaznamená 3D snímky | foto: CHIP

Tablet Panasonic Toughpad FZ-M1 s 3D kamerou s technologií Intel RealSense je zařízení pro přesné 3D měření v širokém spektru odvětví. Je s ním možné detailně zkoumat dopravní nehody nebo praskliny na stavbách.

Společnost Panasonic oznámila uvedení odolného tabletu Panasonic Toughpad FZ-M1 s integrovanou 3D kamerou Intell RealSense navrženou k měření a zpracování 3D obrazu. Řešení je vhodné pro široké spektrum odvětví jako například optimalizaci skladovacích prostor, údržbu provozů a majetku, monitorování zranění ve zdravotnictví a u vyšetřování nebo pořizování snímků při likvidaci pojistných událostí.

7palcový Panasonic FZ-M1 s kamerou D410 s technologií Intel RealSense je odolný tablet se systémem Windows, který terénním pracovníkům umožňuje pořizovat a přesně zpracovat 3D měření přímo na místě. Toto řešení již v současnosti používají profesionálové ve zdravotnictví po celém světě k měření a sledování hojení zranění a proleženin. 3D kamera společně se specializovanou aplikací umožňuje rychlé pořízení 3D obrazu poranění a jeho rozměrů. Tento přístup je rychlejší a přesnější než tradiční postupy a může ho využívat vyšší počet sester a lékařů.

Při správě a údržbě majetku může být řešení používáno pro rychlé a přesné pořizování snímků a rozměrů prasklin na mostech bez nutnosti šplhání po žebříku. Lze ho také používat pro pořizování snímků částí aktiv, jako například potrubí, které mohou být opatřeny poznámkami pro údržbu a opravy. V logistice je možné řešení využívat pro rychlé a přesné měření velikosti nákladu, aby bylo možné optimalizovat skladovací prostory a nakládku vozidel.

Kamera Intel RealSense má efektivní rozsah použití od 16 cm do 10 m v závislosti na rozlišení a podmínkách prostředí. Je vhodná pro venkovní použití a má rozlišení 1 280 x 720 bodů. Zařízení je možné při nákupu konfigurovat a kombinovat tak kameru s dalšími doplňky jako například čtečkou čárového kódu, termokamerou, kabelovým připojením LAN, odolným připojením LAN, sériovým portem a USB 2.0.

Tablet Panasonic Toughpad FZ-M1 je založen na procesoru Intel Core 6. generace. Pracovníkům v terénu nabízí zařízení 9hodinovou výdrž baterie s volitelnou 20hodinovou výdrží a možností výměny baterie za chodu. Displej čitelný na slunečním světle lze obsluhovat pomocí stylusu nebo dotykového displeje, který lze používat i v rukavicích. Je odolný vůči pádům až z výšky 180 cm a vyznačuje se stupněm krytí IP65. Řešení Panasonic Toughpad FZ-M1 RealSense je k dispozici za cenu od 2 044 €.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení