Menu

Také Apple si bude muset zvyknout na nový standard: termín jednotného rozhraní USB-C je stanoven

12.12.2022 12:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Také Apple si bude muset zvyknout na nový standard: termín jednotného rozhraní USB-C je stanoven

Také Apple si bude muset zvyknout na nový standard: termín jednotného rozhraní USB-C je stanoven | foto: Tomek/Pixabay

Do budoucna je pro mobilní zařízení prodávaná v EU povinné rozhraní USB-C. Týká se to i Applu, který si doposud jede svou v podobě konektoru Lightning. Kdy se dočkáme změny u iPhonu a dalších mobilních zařízení oblíbeného výrobce?

To, že jednotný standard rozhraní USB-C pro mobilní zařízení bude v Evropské unii povinný, už není žádnou novinkou a o plánované změně se nějakou dobu ví. Nyní byla zveřejněna odpovídající směrnice, která také stanovuje datum zahájení její platnosti. Podle dostupných informací musí výrobci svá zařízení převést na standard USB-C do 28. prosince 2024.

Změna se týká celé řady digitálních zařízení, mezi která patří smartphony, klávesnice, digitální fotoaparáty nebo myši. Na notebooky se podle směrnice vztahuje delší lhůta. V tomto případě mají výrobci k přechodu na evropský standard čas do 28. prosince 2026. Získali tedy o dva roky více.

USB-C bude povinné: Apple bude muset jednotným standardem vybavit iPhony a své další mobilní produkty

iphone-lightning

Nejpozději v roce 2025 budou rozhraním USB-C vybaveny i iPhony. | Zdroj: Pexels/Pixabay

Zatímco pro většinu výrobců smartphonů a podobných zařízení to nebude nijak zásadní změna a mnoho z nich své produkty osazují USB-C rozhraním už nyní, Apple se bude muset přizpůsobit. Výrobce z Kalifornie doposud vždy spoléhal na svůj vlastní konektor Lightning.

Teoreticky by stačilo, aby Apple přešel na USB-C u svých iPhonů v roce 2025, nové modely zpravidla uvádí na trh až na podzim. Je ale možné, že aby uživatelům přechod usnadnil, vybaví standardem USB-C své produkty už dříve.

Zdroj: Lex.europa.eu

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení