Menu

Téměř 14 procent nových smartphonů prodaných v ČR pohání Windows Phone

29.11.2013 03:25 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Téměř 14 procent nových smartphonů prodaných v ČR pohání Windows Phone

Téměř 14 procent nových smartphonů prodaných v ČR pohání Windows Phone | foto: CHIP

Podíl zařízení s Windows Phone na trhu chytrých telefonů v zemích střední a východní Evropy kontinuálně roste. Nemalou měrou se na tom podílí právě Česká republika.

Podíl nově prodaných zařízení s operačním systémem Windows Phone roste napříč všemi zeměmi regionu střední a východní Evropy. Významný přímý podíl má na tom právě Česká republika, kde Windows Phone pohání téměř 14 % nově prodaných zařízení v posledních dvou kalendářních čtvrtletí. Pokud jde o prodeje, již před několika měsíci se díky vzrůstající oblibě mezi uživateli chytrých telefonů vyšvihl Windows Phone na druhé místo a předstihl v prodejích zařízení se systémem iOS. Pouze za třetí čtvrtletí se do České republiky dodalo a aktivovalo dvojnásobně více zařízení s Windows Phone oproti iPhonům. Uvedené informace vychází z aktuálního kvartálního reportu společnosti IDC v oblasti chytrých telefonů. 

wp-ss-20131105-0001-nahled

Zdroj: TZ Microsoft.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení