Menu

Tenké 2,5″ interní disky

14.04.2016 15:08 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Tenké 2,5″ interní disky

Tenké 2,5″ interní disky | foto: CHIP

Nový 7mm 500 GB pevný disk L200 firmy Toshiba je určen pro mobilní zařízení a herních konzole. 

Toshiba rozšíří svou řadu 2,5” pevných disků o tenký HDD L200, který uživateli umožní upgradovat notebook na kapacitu 500 GB. Jedná se o výkonný interní disk pro notebooky a herní konzole.  7 mm tenký disk disponuje rozhraním Serial ATA 3.0 / ATA8 a kombinuje algoritmus vyrovnávací paměti s její efektivní správou, která zajišťuje rychlý přístup k často používaným aplikacím a datům.

 Nový tenký disk od Toshiby používá PMR (Perpendicular Magnetic Recording) a TMR (Tunnel Magneto-Resistive) technologie záznamu. Bezpečnost dat je podporována vestavěným čidlem otřesů, které zvyšuje odolnost proti nárazům a vibracím a technologií bezpečného zaparkování hlaviček disku při jeho nečekaném pohybu. Nabízí podporu pro nativní řešení příkazů (NCQ), má 8MB vyrovnávací paměť a rychlost otáček 5400 ot./min. Nový disk bude dostupný v průběhu května 2016. Předběžná doporučená koncová cena bude 1 349 Kč.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení