Menu

Test: Sony UBP-X800

27.09.2017 14:31 | Michal Bareš + Přidat komentář
Test: Sony UBP-X800

Test: Sony UBP-X800 | foto: CHIP

Sony UBP-X800 nabízí vše, co milovníci dokonalého domácího kina a majitelé 4K HDR televizoru potřebují. Je to primárně 4K Blu-ray přehrávač s podporou HDR, ale umí toho mnohem víc. 

Díky bohatým funkcím a podpoře prakticky všech video- i audioformátů je to ideální základ domácí multimediální zábavy. Kromě přehrávání videa v dnes nejvyšší dostupné kvalitě a rozlišení totiž funguje i jako univerzální audiopřehrávač, navíc s podporou high-res frekvencí, a poslouží i jako zařízení pro příjem 4K videa a high-res audia ze streamovacích služeb, jako je YouTube, Netflix nebo Spotify. Zvládá rovněž přehrávání multimediálního obsahu z domácího NAS serveru. Samozřejmostí je podpora Dolby True HD, Dolby Atmos nebo DTS X. UBP-X800 podporuje prakticky všechny typy komprimovaných souborů. Do optické mechaniky lze vložit jakýkoliv CD, DVD (včetně DVD Audio) či BD disk. Na přehrávači je USB port pro připojení flash disku nebo externího pevného disku a obsah lze přenášet i přes gigabitovou LAN a bezdrátovou síť standardu 802.11ac. Výčet všech podporovaných video- a audiokodeků by byl příliš dlouhý, během testu jsme se nesetkali s formátem, který by zařízení nepodporovalo, a díky možnosti upgradu firmwaru bude aktuální i do budoucna. Nabídka předinstalovaných streamovacích služeb obsahuje kromě YouTube, Netflixu a Spotify i připojení k archivu Berlínské filharmonie a další streamovací servery lze sledovat pomocí Opera TV.

Během testu jsme byli velice spokojeni s kvalitou reprodukce videa i audia. Obraz z HDR Blu-ray disků je velmi ostrý, dokonale detailní a má vysoký kontrast a věrné barevné podání. Vynikající je i kvalita upscalingu videa v HD a SD rozlišení. Zařízení je osazeno dvěma HDMI výstupy, přičemž jeden z nich přenáší v režimu HDMI 2.0 4K obraz i ve vysoké snímkové frekvenci, druhý standardu HDMI 1.4 slouží výhradně pro přenos zvuku do televizoru. Dále lze přehrávač připojit k externím reproduktorům s koaxiálním digitálním vstupem a na zadním panelu nechybí ani LAN přípojka pro zapojení do sítě. Díky podpoře Bluetooth LDAC (až do vzorkování 96 kHz) lze k přehrávači připojit i externí BT reproduktory či sluchátka. Zařízení lze ovládat buď prostřednictvím dodávaného dálkového ovladače, nebo pomocí aplikace SongPal v mobilním telefonu (Android i iOS). Obsah z mobilního telefonu lze zobrazovat i pomocí funkce Miracast/MirrorShare. Kromě vynikající kvality reprodukce obrazu i zvuku jsme byli spokojeni i s nízkým příkonem. V provozu si zařízení řekne cca o 11 W, ve spánkovém režimu odebírá méně než 0,1 W, což jsou v této kategorii zařízení vynikající hodnoty.

Technická data

Rozlišení / HDR                 3 840 x 2 150 / ano

Podporovaná média      BD-HDR, BD, DVD, DVA Audio, CD

Vstupy                 USB, Wi-Fi 802.11ac DualBand, LAN

Výstupy               HDMI 2.0, HDMI 1.4, BT, Wi-Fi, koax. optický výstup

Rozměry a hmotnost                    43 x 50 x 27 cm, 3,8 kg

Cena                     11 490 Kč

CHIP výborný (1,0)

web-sony-zada

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení