Menu

Thunderbird přejde pod Mozilla Labs

05.04.2011 14:37 | Redakce Chip + Přidat komentář
Thunderbird přejde pod Mozilla Labs

Thunderbird přejde pod Mozilla Labs | foto: CHIP

Mozilla chce zvýšit svou schopnost podchycovat vývoj internetové komunikace.

Mozilla Messaging, doposud samostatná dcera nadace Mozilla, známá e‑mailovým klientem Thunderbird, bude sloučena s Mozilla Labs. Smyslem má být zjednodušení struktury Mozilly i „zvýšení efektivity“.

Podnětem jsou mohutné změny v užívání internetu, jež se udály v posledních letech — rozvíjejí se nové způsoby komunikace a mnohem více se přesouvají na web a do online klientů. Doteď se na nové trendy snažila Mozilla reagovat dvěma různými týmy: něco vyvíjeli v Mozilla Messaging (jako Raindrop anebo sociální rozšíření F1); jiné, přitom souvisící projekty zas rozjížděli v Mozilla Labs. Dává smysl přesunout vše „pod jednu střechu“, a tedy směřování vyvíjených projektů řídit jednotně.

David Ascher, který doposud vede Mozilla Messaging, povede skupinu Mozilla Labs zaměřenou na online komunikaci a společenskou interakci; Thunderbird zůstane pod jeho dohledem a bude nadále vyvíjen — jeho uživatelé by neměli změnu pocítit.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení