Menu

Tip: bezplatný převodník PDF do Wordu – online nástroj si s konverzí snadno poradí

18.03.2021 12:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Tip: bezplatný převodník PDF do Wordu – online nástroj si s konverzí snadno poradí

Tip: bezplatný převodník PDF do Wordu – online nástroj si s konverzí snadno poradí | foto: Matthew Kwong/Unsplash

Převedení oblíbeného formátu elektronické výměny dokumentů PDF do editovatelného formátu Wordu patří k nejčastějším formám úpravy dokumentů PDF. Se správným nástrojem by to neměl být problém.

Výhoda převodu PDF souborů je zřejmá: na rozdíl od PDF můžete obsah ve formátu Wordu dle libosti upravovat. Jedním z nástrojů, který lze pro export PDF do formátu použít, je Soda PDF. Kromě placených desktopových verzí ke stažení jsou její konverzní nástroje k dispozici v online bezplatné verzi. Má to ale své limity: provozovatel může omezit velikost a počet souborů, které bude možné v bezplatném režimu převést. Po ukončení konverze se soubor ve formátu DOCX automaticky stáhne na lokální disk uživatele.

sodapdf

Převod PDF dokumentů do Wordu lze provádět v online službě Soda PDF. Jde to v několika jednoduchých krocích. | Zdroj: Soda PDF Online

Jednoduchý pomocník ke stažení

Pro převod si lze stáhnout i bezplatný nástroj, který už je sice letitý, ale jednoduchý a svou práci odvede spolehlivě. Práce s ním je velmi snadná: v levé části okna zadáte cestu k souboru PDF, který chcete převést na dokument Word, a vpravo cílový adresář, do kterého má být hotový dokument uložen.

Poté lze ještě upřesnit, zda mají být z PDF do Wordu převedeny všechny stránky, nebo jen vybrané, zda má být zachováno formátování a obrázky, a jaký textový program (ve výchozím nastavení MS Word) má být použit k otevření převedeného dokumentu.

pdftowordconverter-logo

Free PDF to Word Converter 1.1

CHIP hodnotí Dobrý

Bezplatný nástroj pro převod souborů PDF do Wordu. Nástroj se při konverzi snaží zachovat většinu layoutu zdrojového PDF.

 

opačnou cestou: Word do PDF a jak upravovat PDF v aplikaci Microsoft Word

Pro převod dokumentu Word do PDF se hodí například nástroj PDF24 Creator. K vytvoření PDF jej lze použít přímo z aplikace MS Office, program se jednoduše nastaví jako tiskárna. Integrovaný editor také umožňuje převést jakýkoliv dokument Wordu do PDF bez nutnosti použít nástroje Office.

pdf24-logo

PDF Creator 10.0.11

CHIP hodnotí Dobrý

Bezplatný nástroj PDF24 Creator je výkonný nástroj, který nabízí mnoho praktických funkcí pro zpracování PDF.

 

Pracovat s PDF ale také jde i přímo v aktuální verzi Microsoft Wordu. Libovolný PDF dokument v textovém editoru snadno otevřete a pracujete s ním, jakoby to byl zcela normální wordovský dokument. Word si vytvoří kopii PDF originálu a pokusí ze zachovat layout. Funguje to nejlépe u souborů, které jsou převážně textové.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  Zafarbek

  Salom

  Reagovat na komentář

  Word od verze 2016 umí editovat pdf soubory a samozřejmě i ukládat…

  Reagovat na komentář

  Zdravím, Ivane ;)

  Reakce na ivan novotný: Hodinky zpravidla obsahují akcelerometr, který sleduje pohyb ve všech třech osách, a poté naměřené hodnoty přepočítávají podle interních algoritmů např. na počet kroků. To ber ale orientačně, protože jinou délku kroku má vysoký jedinec a malé dítě, čili minimálně bych čekal pro lepší zpřesnění zadání výšky postavy. Dále promítnutí profilu trati (do kopce budu mít kratší krok, než po rovině) atd. Samozřejmě záleží i na tom, kolik senzorů hodinky mají a jak propracované algoritmy používají. Některé modely mají i gyro.

  Tepová frekvence se zpravidla měří pomocí optického senzoru (postačuje pro zátěž při sportu), není to moc přesné, ale budiž. Některé modely mají pro hodnocení kvality zdraví bioimpedanční senzory (např. čtyři elektrody na zadním víku hodinek).

  Spánek: ten se vyhodnocuje z pohybů zápěstí pomocí tzv. spánkových vzorců. Je to ale podobné, jako v případě kroků – jen odhady.

  Jinak díky za zajímavý postřeh v souvislosti s hodnocením TV.

  Přeji pevné zdraví!

  j.

  Reagovat na komentář

  pozdrav pro Jiřího Palyzu

  Ahoj, zdravím, mám pár připomínek

  • zajímalo by mne, jakým způsobem chytré hodinky měří to, co posléze vydávají za nějaké hodnoty (pulz, kroky, spánek, a pod.)
  • u hodnocení TV se přeceňuje obrazový vjem a nedoceňuje uživatelský komfort. Na trhu není nic se špatným obrazem, ale většina z nich nabízí uživatelský středověk (není plnohodnotný internet, programování zapínání, spolupráce s mobilem, periferie a pod.) přičemž není žádný technologický důvod, aby to neměly.

  Pohlavní svěžest
  přeje
  ivan

  Reagovat na komentář

  Reakce na fery: bez registrace? Ani náhodou ..

  Reagovat na komentář

  bez stahování...

  tak asi jednodušší je si nic nestahovat a vše uskutečnit (a mnohé jiné!!!) třeba na ilovepdf.com tam je takových i dalších funkcí mraky online…

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení