Menu

TIP: Jak použít cloudový Dropbox pro bezplatný přesun většího objemu dat

12.05.2020 17:10 | Pavel Trousil + Přidat komentář
TIP: Jak použít cloudový Dropbox pro bezplatný přesun většího objemu dat

TIP: Jak použít cloudový Dropbox pro bezplatný přesun většího objemu dat | foto: CHIP

Dropbox Transfer je nová služba, kterou mohou všichni uživatelé této on-line platformy používat ke sdílení velkých souborů mezi sebou přes internet.

Už v minulosti bylo možné vytvářet sdílené odkazy na soubory uložené na Dropboxu, ale nová služba tuto konkrétní funkci rozšiřuje. Dropbox Transfer teď mimo jiné umožňuje přesně definovat pevné datum exspirace. Stahování po takto stanoveném datu již nebude možné. Uživatel má přitom možnost standardně zadat limit až sedm dní.

Výhody
příjemci nemusí mít Dropbox účet
Nevýhody
bezplatná verze je omezena na soubory velikosti 100 MB

Delší dobu trvání lze nastavit pouze v případě, že je uživatel vlastníkem placeného účtu služby Dropbox. Maximální velikost sdílených souborů závisí také na způsobu používání. Ti, kteří používají pouze bezplatnou variantu Dropboxu, mohou přes Transfer distribuovat soubory s velikostí maximálně 100 MB. Soubory této velikosti nelze sdílet e-mailem. V závislosti na typu předplatného můžete sdílet dokonce soubory o velikosti 2 GB nebo případně i soubory s velikostí až 100 GB. Chcete-li službu sdílení využít, použijte webovou stránku www.dropbox.com/transfer.

dropboxtransfer1

Datová kapacita souboru pro přenos bezplatnou verzí je omezena na 100 MB.

Soubory z počítače můžete vložit pomocí operace přetažení nebo kliknout na tlačítko plus, případně můžete vybrat i soubory z vašeho Dropbox cloudu. Můžete také nastavit, jak dlouho má soubor zůstat k dispozici. Dropbox poté vytvoří odkaz, který můžete (například) přeposlat e-mailem. Volba »View All transfers« vám poskytne přehled o souborech, které jste touto cestou sdíleli. Zjistíte zde i to, kolikrát byl soubor zobrazen a stažen.

dropboxtransfer2

Odkaz ke stažení zásilky pro příjemce je možné různými způsoby sdílet.

Ke službě existuje několik alternativ. Jednou z velmi používaných je služba WeTransfer, která integruje i možnost přímého zaslání e-mailu příjemci s odkazem na uložený soubor většího objemu. Z dalších to jsou například Firefox Send nebo Tresorit Send.

mohlo by vás také zajímat: ještě lepší Gmail – verze pro Android a iOS získají nové funkce

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.