Menu

Tip: komfortnější zoomování v Mapách Google, jde to jedním prstem

25.12.2020 10:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Tip: komfortnější zoomování v Mapách Google, jde to jedním prstem

Tip: komfortnější zoomování v Mapách Google, jde to jedním prstem | foto: cottonbro/Pexels

Držení smartphonu v jedné ruce a přibližování či oddalování zobrazení v Mapách Google může být často výzvou. Například s plnýma rukama zavazadel je to rychlá cesta k pádu mobilu na zem s nepříjemnými následky. Existuje ale jednoduchý trik, jak zoomovat jedním prstem.

Mapy Google patří k velmi oblíbené mapové službě a mnoho uživatelů ji používá takřka každý den. Aplikace nabízí řadu praktických funkcí, díky kterým u uživatelů patří k nepostradatelné výbavě jejich mobilů. Pro mnohé slouží i jako navigace ať už v autě, na cyklovýletech nebo pro lepší orientaci při pěších pochůzkách. V mnoha situacích je dobré mít možnost aplikaci ovládat jednou rukou, což ví i Google, a proto takovým ovládáním důležité funkce vybavil. K nim patří i jednoduché zoomování obrazovky jednou rukou za současného držení telefonu, aniž byste k tomu museli použít druhou ruku.

Mapy Google: jednoduchý trik pro oddálení a přiblížení zobrazení jedním prstem

tip-googlemaps1

Mapy Google: mapová aplikace se stala každodenním společníkem mnoha uživatelů. Zobrazení lze zoomovat jedním prstem. | Zdroj: Samson Katt/Pexels

Chcete-li přiblížení a oddálení zobrazení v Mapách Google řídit jedním prstem, stačí dvakrát klepnout prstem na obrazovku a při druhém klepnutí prst držet na obrazovce. Pokud nyní budete prst posouvat po obrazovce směrem dolů, mapa se přiblíží, pokud nahoru, mapa se oddálí. Chce to trochu praxe, ale hned jak ji získáte, zoomovat v Mapách už nebudete jinak.

Druhým způsobem přiblížení zobrazení je poklepat obrazovku jedním prstem. Tím se skokově zvětšuje. Chcete-li zobrazení opět oddálit, provedete totéž, ale dvěma prsty. Nevýhodou v porovnání s první metodou je, že zoomování neprobíhá plynule, ale podle předem naprogramovaných kroků.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

    Výzva (☉。☉)

    Hned první věta o výzvě mně dostala :-D:-D:-D. Ono je výzvou na oněch mapách najít nemocnici/e poblíž zahraničního místa, např. Grünau im Almtal v Rakousku. Před cca týdnem (před Vánocemi) mi bylo nabízeno jen ubytování, dnes (26.12.20 sobota) pro jistotu ani to ne a nejbližší byli až v ČR. K čemu je mi taková mapa?

    Reagovat na komentář

    Hlavně, že mapy.cz mají tuto funkci už nějakou dobu…

    Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.