Menu

Tip pro Microsoft Edge: jak aktivovat režim pro slabší počítače

20.12.2022 15:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
Tip pro Microsoft Edge: jak aktivovat režim pro slabší počítače

Tip pro Microsoft Edge: jak aktivovat režim pro slabší počítače | foto: Lukas Blazek/Unsplash

Microsoft integroval do internetového prohlížeče Edge tzv. režim efektivity, který má zajistit jeho hladší chod zejména na počítačích, které jsou už výkonnostně slabší a které mají slabší i akumulátor.

V tomto režimu má totiž i nižší energetické nároky. Vzhledem k tomu, že v některých počítačích je nutné tuto možnost nejprve aktivovat, ne všichni uživatelé prohlížeče Edge o tomto režimu vůbec vědí. Ověřit, zda ho máte k dispozici, si můžete snadno. Spusťte prohlížeč a pro vstup do nabídky klikněte na ikonu se třemi tečkami vpravo nahoře. Vyberte „Nastavení | Stav a výkon“. Pokud je k dispozici funkce „Zapnout režim efektivity“, aktivujte u ní přepínač, abyste v budoucnu mohli surfovat po webu s nižší spotřebou zdrojů.

tipedge

Pro slabší počítače: prohlížeč Edge může běžet v režimu, ve kterém nemá tak vysoké hardwarové nároky. | Zdroj: Edge/Nastavení

Pokud toto nastavení chybí, klikněte pravým tlačítkem myši na ikonu Edge v nabídce Start a vyberte možnost „Otevřít umístění souboru“. Otevře se okno Průzkumníka souborů s předvoleným zástupcem aplikace „Microsoft Edge“. Klikněte na něj pravým tlačítkem myši a vyberte možnost „Vlastnosti“. Otevře se nové okno. Klikněte do pole „Cíl“ a na konec textu přidejte mezeru na konec a poté „-enable-features=msPerformanceModeToggle“. Uložte změnu pomocí tlačítka „OK | Pokračovat“.

Následně byste po spuštění prohlížeče Edge v jeho nastavení měli najít režim efektivity, jak je popsáno výše. V tomto režimu například videa a animace nebudou probíhat tak plynule a při vyvolávání dlouho neaktivních karet prohlížeče může docházet ke zpoždění, ale hardwarové nároky nebudou tak vysoké.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení