Menu

Tip pro prohlížeče: dlaždicové zobrazení stránek v Chromu a Firefoxu

25.05.2021 07:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Tip pro prohlížeče: dlaždicové zobrazení stránek v Chromu a Firefoxu

Tip pro prohlížeče: dlaždicové zobrazení stránek v Chromu a Firefoxu | foto: Daniel Fazio/Unsplash

Pokud pracujete s velkým monitorem, možná vás už napadlo, že by se hodilo zobrazení více internetových stránek v prohlížeči formou dlaždic. Pokud pracujete s Chromem nebo Firefoxem, stačí instalovat rozšíření.

Po chvíli surfování na internetu se prohlížeč zaplní dlouhou řadou karet, ve které se jen těžko dá vyznat. Nejnovější verze browserů sice umí seskupování karet do větších celků anebo vyhledávání v názvech karet, ale i tak to může působit nepřehledným dojmem a člověk si jen stěží vzpomene, co kde otevřel. Sledovat více otevřených stránek najednou jde jen otevřením více oken prohlížeče.

Pro podobné případy by mohlo být praktické rozšíření »Tile Tabs WE«. Po jeho instalaci stačí jen kliknout na tlačítko »Tile-Tab« a karty se změní na malá náhledová okna, která jsou přehledně rozmístěna po celé obrazovce.

tiletabs-logo

Tile Tabs WE 13.5 pro Chrome

CHIP hodnotí Dobrý

Rozšíření pro prohlížeč Chrome, které pomůže v případech, kdy je potřeba v browseru otevřít více karet najednou.

chrome.google.com
tiletabs-logo

Tile Tabs WE 13.5 pro Firefox

CHIP hodnotí Dobrý

Bezplatný doplněk poskytuje praktické dlaždicové zobrazení karet, otevřených ve Firefoxu.

addons.mozilla.org

 

Praktický add-on zlepší přehled

tiletabs

Tile Tabs: kachlové zobrazení otevřených karet v Chromu a Firefoxu. | Zdroj: Tile Tabs WE/Firefox

Jak si strukturu dlaždic nastavíte, to je jen na vás. Můžete si určit zobrazení svislé nebo vodorovné, doladit velikosti oken a výsledek uložit jako standardní strukturu.

K ovládání doplňku slouží malé tlačítko, které se usadí v nástrojové liště prohlížeče vpravo vedle URL adresního řádku. Jeho přepínáním volíte mezi standardní a dlaždicovou formou zobrazení, a malým symbolem je označeno, zda jste právě v rodičovském okně (P), či dlaždicovém zobrazení s číslem, udávajícím počet dlaždic. Kontextovou nabídku zobrazíte pravým tlačítkem myši nad ikonou pluginu.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení