Menu

Tip pro Windows: jak získat fotografie z přihlašovací obrazovky

15.09.2022 12:00 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Tip pro Windows: jak získat fotografie z přihlašovací obrazovky

Tip pro Windows: jak získat fotografie z přihlašovací obrazovky | foto: Daniel Eliashevskyi/Unsplash

Operační Systémy Windows 10 a 11 čas od času automaticky stahují nové fotografie, které se pak zobrazují jako pozadí přihlašovací obrazovky. Microsoft tyto fotografie ukryl do vašeho počítače. Pomocí triku je ale můžete vystopovat a pak je použít například jako pozadí plochy.

Postup jak na to je velmi jednoduchý. Kombinací kláves [Windows] + [E] otevřete Průzkumník souborů. Do adresního pole zadejte:

%userprofile%/AppData/Local/Packages/Microsoft.Windows.ContentDeliveryManager_cw5n1h2txyewy/LocalState/Assets  

Tato složka obsahuje fotografie, které systém Windows stáhl a použil pro přihlašovací obrazovku. Seřaďte zobrazení podle „data změny“ a zkopírujte naposledy přidaný soubor například na plochu.

assets

Ukryté fotografie: pokud se vám líbí fotografie, které systém Windows zobrazuje při přihlašování, můžete si je na disku najít. | Zdroj: Windows 10/Průzkumník souborů

Poté jej vyberte myší a stiskněte klávesu [F2]. Na konec názvu souboru přidejte ».jpg«. Potvrďte klávesou [Enter] a poklepáním na soubor fotografii zobrazte.

Chcete-li ji použít jako tapetu, klikněte pravým tlačítkem myši na plochu a z kontextové nabídky vyberte možnost „Přizpůsobit“. Poté klikněte na tlačítko „Procházet“ u položky „Procházet“ a přejděte do složky s uloženou fotografií. Dvakrát na ni klikněte a nastavte ji jako tapetu.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení