Menu

Tip pro Zoom: aktivujte bezpečné šifrování typu end-to-end

12.08.2021 07:20 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Tip pro Zoom: aktivujte bezpečné šifrování typu end-to-end

Tip pro Zoom: aktivujte bezpečné šifrování typu end-to-end | foto: mohamed Hassan/Pixabay

Populární videokonferenční služba Zoom nedávno zavedla mechanismus šifrování typu end-to-end pro pořádání on-line schůzí. Tento nový šifrovací mechanismus je však v současné době pouze volitelný a v případě zájmu je potřeba jej aktivovat ručně.

Podle Zoomu je to proto, že některé funkce této služby nejsou kompatibilní s aktivním šifrováním. Použití šifrování by znemožnilo například provádět skupinové průzkumy, vést přímé rozhovory mezi dvěma účastníky, a také živé vysílání.

Chcete-li přesto toto bezpečné šifrování aktivovat, přejděte na Zoom.us a přihlaste se ke svému Zoom účtu. Poté klikněte na možnost „My account“ v pravé horní části a dále na možnost „Settings“, kterou najdete úplně vlevo. Přejděte na část „Meeting“ a následně najděte volbu „Allow use of end-to-end encryption“ a aktivujte příslušný přepínač.

Zoom vám poté v SMS zprávě pošle ověřovací kód. Bez provedení tohoto kroku nebudete moci nové šifrování aktivovat. Poté nastavte „Default encryption type“ na „End-to-end encryption“ a pomocí možnosti „Save“ operaci potvrďte.

tip-zoom

 Nový šifrovací mechanismus Zoomu, který služba zavedla teprve nedávno, je volitelný. Pokud jej uživatelé chtějí aktivovat, je potřeba to udělat ručně. | Zdroj: Zoom

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení