Menu

Tip: Určení přibližné životnosti SSD disku

19.04.2023 14:12 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Tip: Určení přibližné životnosti SSD disku

Tip: Určení přibližné životnosti SSD disku | foto: Midjourney (vygenerováno pomocí AI)

Pokud nechcete být překvapeni náhlým odchodem SSD disku, měli byste čas od času zkontrolovat tohoto stav úložiště. Výrobci k diskům dodávají vlastní praktické nástroje, které vám prozradí, zda je disk ještě ve formě.

SSD disky jsou rychlé a spolehlivé, ale mají omezenou životnost. Jak asi víte, záleží na tom, kolik dat již bylo na toto médium zapsáno. Tuto informaci lze rychle zjistit pomocí vlastních nástrojů výrobce.

samsungmag-nahled

Pomocí náístrojů výrobců SSD disků, jako v tomto případě Samsung Magician, zjistíte, kolik už diskem "proteklo" dat. Má omezenou živnotnost. | Zdroj: screenshot Samsung Magician.

Majitelé SSD disků Samsung mohou k tomuto účelu použít nástroj Samsung Magician. Spusťte program a v levém sloupci klikněte na "Drive Dashboard". Hledanou hodnotu naleznete v části "Drive Health". Podívejte se, zda je tato hodnota v pořádku, tedy zda je u ní uvedeno „Good“.

Pokud používáte disk jiného výrobce, použijte jeho nástroj a hledejte informaci o množství na disk zapsaných dat. Porovnejte tuto informaci s hodnotou TBW, kterou výrobce uvádí ve specifikacích (Terabytes Written – množství zapsaných terabajtů, které by měl disk zvládnout), a odhadněte tak životnost disku SSD.

Zdroj: Samsung Magician

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  Magician

  Reakce na Petr: Jestli nebude problém mezi klávesnicí a monitorem. Protože já Magician používám 2 roky bez jediného problému. A to na třech různých PC. Možná by stačilo aktualizovat firmware na disku a zase to fungovat bude.

  Reagovat na komentář

  Ale hlavně rezatý vymyšlený paskvil z Midjourney

  Reakce na Petr:

  Reagovat na komentář

  Další srandovní málem článek

  Samsung Magician je megalomanská pitomá sr*cka. Aktuálně mi vůbec nezobrazuje info stran zdraví, odkazované weby v rámci Troubleshoting nefunkční, … Článek jste převzali, nevyzkoušeli nic. Nedáte si říct a budete sem ládovat ptákoviny o deseti slovech k ničemu? Jděte se s celým CHIPem vycpat.

  P.S. SSD-Z se taky zrovna nepředvedl.

  Reagovat na komentář

  A nebo

  SSD-Z – bez ohledu na výrobce disku.

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení