Menu
CHIP Speedtest

TIP: zablokování nežádoucích aktualizací a upgradů Windows 10

03.06.2020 14:05 | Radek Kubeš + Přidat komentář
TIP: zablokování nežádoucích aktualizací a upgradů Windows 10

TIP: zablokování nežádoucích aktualizací a upgradů Windows 10 | foto: CHIP

Ve Windows 10 přišel Microsoft se zásadní změnou způsobu aktualizací. Kromě pravidelných bezpečnostních záplat a oprav chyb uvolňuje Microsoft k Windows 10 dvakrát ročně velký upgrade.

Prakticky všechny tyto aktualizace jsou dříve či později na počítačích s Windows 10 automaticky instalovány. Problém je, že aktualizace Windows 10 nejsou vždy úplně odladěné a mohou uživatelům způsobit zásadní problémy i ztrátu dat. Aktualizace je možné v nastavení »Windows Update« odložit, ale pak budou stejně do operačního systému instalovány.

Existuje ale řešení v podobě aplikace StopUpdates10, která, alespoň podle svých tvůrců, umí odložit aktualizace až do roku 2099. Nástroj StopUpdates10 se však může hodit také uživatelům Windows 7 a 8, kterým pomůže zbavit se obtěžujících výzev k upgradu na nejnovější verzi Windows 10.

Stáhněte si: StopUpdates10

stopupdates-logo

StopUpdates10 v3.1.1

CHIP hodnotí Dobrý

Pomocí malého programu StopUpdates10 můžete zablokovat automatické aktualizace Windows 10.

Stáhněte si

 

Výhody
zabraňuje automatickým aktualizacím
můžete blokovat aktualizace pro určitá období
Nevýhody
neaktualizovaný systém může obsahovat zranitelnosti

Instalujte si a spusťte program StopUpdates10 a pak klikněte na velké červené tlačítko »Zastavit aktualizace Windows«. Od této chvíle už váš počítač nebude automaticky stahovat a instalovat aktualizace operačního systému. Aplikace StopUpdates10 ale obsahuje ještě funkci »Pozastavit aktualizace«, která zajistí, že budou aktualizace sice stahovány, ale funkce Windows Update je nebude automaticky instalovat. Když kliknete na tlačítko »Pozastavit aktualizace«, otevře se okno, ve kterém můžete nastavit pozastavení aktualizací, velkých upgradů i pravidelných měsíčních bezpečnostních aktualizací.

Současně se zastavením aktualizací Windows 10 se ale pozastaví také aktualizace antiviru Windows Defender. Pokud tedy používáte k ochraně vašeho počítače před malwarem nástroje vestavěné ve Windows 10, měli byste aktualizace Windows Defenderu povolit. V programu StopUpdates10 to provedete tak, že použijete nabídku »Nástroje | Aktualizuj definice Windows Defenderu«, popřípadě stisknete klávesu [F9]. Pak bude automaticky provedena aktualizace Windows Defenderu.

mohlo by vás také zajímat: den po uvolnění květnové aktualizace Windows 10 Microsoft zveřejnil seznam chyb

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.