Menu

Tip:prověřte zvědavost internetových prohlížečů

11.01.2023 16:28 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Tip:prověřte zvědavost internetových prohlížečů

Tip:prověřte zvědavost internetových prohlížečů | foto: Zdroj: ikony internetových prohlížečů

Který prohlížeč mě nejlépe ochrání před zvědavci na internetu? Až dosud bylo obtížné na tuto otázku odpovědět. Nyní ale potřebné snadno najdete na internetu.

Na téma zvědavosti internetových prohlížečů jsou čas od času publikovány studie, které však rychle zastarávají. Nyní ale pravidelně testuje aktuální verze prohlížečů web PrivacyTests.org a to pomocí desítek automatizovaných testů a výsledky zveřejňuje v přehledných tabulkách.

browsery2-nahled

Na stránce PrivacyTests.org zjistíte, jak si internetové prohlížeče vedou i v ochraně vašeho soukromí. | Obrázek: screenshot webu PrivacyTests


Žádný z prohlížečů zatím neprošel všemi testy bez ztráty kytičky. Pokud ale stránky navštívíte, zjistíte, že zejména vývojáři prohlížeče Brave založeného na Chromu a prohlížeče Librewolf odvozeného od Firefoxu odvedli svou práci dobře. Čím více zelených zatržítek prohlížeč v tabulkách má, tím lépe si vede z hlediska ochrany dat. Zvláště špatně si vedou prohlížeče Chrome, Edge, ale také Vivaldi. Kliknutím na jednotlivé položky se zobrazí podrobnosti o testech a ukáže se, jak si příslušný prohlížeč konkrétně vedl.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení