Menu

Tipy pro Android: doprava v okolí v Mapách Google a jak hlásit problémy na trase v aplikaci Mapy.cz

14.12.2022 15:15 | Redakce Chip + Přidat komentář
Tipy pro Android: doprava v okolí v Mapách Google a jak hlásit problémy na trase v aplikaci Mapy.cz

Tipy pro Android: doprava v okolí v Mapách Google a jak hlásit problémy na trase v aplikaci Mapy.cz | foto: Renate Köppel/Pixabay

Mapy Google neustále přidávají nové funkce a vylepšení. Představíme vám chytrý widget, který přímo na domovské obrazovce ukáže, jak je ve vašem aktuálním okolí hustá doprava. Nové funkce získává také oblíbená aplikace Mapy.cz od Seznamu.

Praktický widget pro Mapy Google požaduje zvýšená oprávnění při používání informace o aktuální poloze zařízení. Nevystačí si s běžným oprávněním „Povolit jen při používání aplikace“, ale musí mít nastaveno „Povolit vždy“ – ale k tomu se ještě dostaneme. Začněte tím, že přidržíte prst na volném místě domovské obrazovky a pak přejdete do nabídky widgetů. Pak najděte widget „Provoz v okolí“ aplikace Mapy Google a umístěte jej na obrazovku.

googlemaps

Kde to stojí: nový widget androidové verze aplikace Mapy Google ukazuje výřez mapy s dopravní situací ve vašem okolí.| Zdroj: Mapy Google

Widget je celkem velký a nastavením rozměrů jej můžete ještě roztáhnout. Po umístění widgetu se na něm zobrazí hlášení „Mapy potřebují vaši polohu“. Klepněte na mapu a v otevřené aplikaci Mapy Google pokračujte na „Nastavení“. Dále klepněte na „Oprávnění | Poloha“ a zde aktivujte výše zmíněnou předvolbu „Povolit vždy“. Pak už se můžete vrátit na domovskou obrazovku vašeho smartphonu, kde ve widgetu „Provoz v okolí“ uvidíte výřez mapy vašeho okolí se znázorněním aktuální hustoty dopravy.

Hlášení problémů na trase v aplikaci Mapy.cz

mapy-cz

Upozorněte ostatní: aplikace Mapy.cz se dočkala funkce známé například z navigace Waze – hlášení mimořádných událostí na trase. | Zdroj: Mapy.cz

Nové funkce získává také oblíbená aplikace Mapy.cz od Seznamu. Aktuálně jde o funkci, kterou dobře známe především z navigace Waze, tedy možnost přidávat do mapy oznámení o mimořádných událostech na trase, po které se necháváte navigovat. Upozorníte tím ostatní uživatele aplikace Mapy.cz, že si mají dát na cestě pozor.

Pro přidání upozornění je nutné mít v aplikaci Mapy.cz spuštěnou navigaci. Pak už stačí jen klepnout na zelenou ikonu se symbolem „+“ v pravé dolní části a zvolit typ upozornění. Ostatní řidiče můžete varovat například před uzavírkou, pevným radarem, dopravním omezením nebo třeba před úsekem silnice, který se právě upravuje. Možnost sbírat za upozornění body, jako v aplikaci Waze, (zatím) chybí.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  Tři tečky

  Reakce na Josef Kašný: zkuste se podívat přes tři tečky > Možnosti trasy > jestli tam nemáte zaškrtnuté „Vyhnout se dálnicím“

  Reagovat na komentář

  Nastavení jízdy po dálnici

  Jezdím dost pravidelně Mladá Vožice – Praha a zpět. Nejde mi nastavit na telefonu cesta po dálnici. všechny tři možnosti v nabídce mě nenavedou na dálnici. I když po ní jedu tak mne to pořád z dálnice směruje pryč. Pomůžete nebo poradíte?

  Děkuji

  Josef Kašný

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení