Menu
CHIP Speedtest

Android: Odstranění otevřených Wi-Fi sítí z paměti

23.10.2013 13:53 | Radek Kubeš
Android: Odstranění otevřených Wi-Fi sítí z paměti

Po využití otevřené, veřejně dostupné Wi-Fi sítě zůstane ve smartphonu či tabletu uložen její název (SSID), případně i heslo k přístupu. To není úplně bezpečné, jelikož by se vám mohlo snadno stát, že se vaše zařízení automaticky a nepozorovaně připojí k jiné otevřené síti se stejným názvem.

Je totiž velmi časté, že se bezdrátové sítě jmenují podle výrobce použitého routeru. Po připojení k veřejné Wi-Fi síti je však vaše zařízení vystaveno nebezpečí útoků hackerů a odposlechu síťové komunikace. Měli byste proto vždy velmi pečlivě volit, k jaké síti se připojíte a jaké aktivity v ní budete provádět (nedoporučujeme vám například bankovní operace nebo internetové nákupy s použitím kreditní karty).

Abyste svému zařízení s Androidem zakázali samovolné připojování k otevřeným Wi-Fi sítím, otevřete nabídku »Nastavení« a přejděte na »Bezdrátová připojení a sítě | Wi-Fi«. Zde vyberte příslušnou veřejnou síť a poté, co na ni klepnete, zvolte z nově otevřené nabídky možnost »Odstranit«.

1-nahled

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání