Menu
CHIP Speedtest

Android: Rozsvícená obrazovka při nabíjení

21.09.2015 21:17 | Radek Kubeš
Android: Rozsvícená obrazovka při nabíjení

Pro udržení zapnuté obrazovky během dobíjení zařízení s Androidem slouží speciální předvolba v nastavení pro vývojáře.

V zájmu úspory energie akumulátoru se obrazovka smartphonů a tabletů automaticky vypíná po uplynutí zvolené doby. Výchozí časový interval si můžete změnit v nabídce »Nastavení | Displej | Režim spánku«. Nevolte však příliš dlouhou dobu, výrazně by to zkrátilo výdrž vašeho mobilního zařízení, jelikož nejvíce energie konzumuje právě rozsvícený displej.

Pokud však chcete, aby obrazovka vašeho zařízení zůstala rozsvícená během jeho připojení k nabíječce, můžete si aktivovat speciální nastavení pro vývojáře. Nejdříve si ale musíte aktivovat tzv. vývojářský režim zařízení. Přejděte do »Nastavení«, sjeďte úplně dolů a klepněte na »Informace o telefonu«. Pak opět sjeďte dolů až k položce »Číslo sestavení« a celkem sedmkrát na ni klepněte. Oznámení na displeji vás pak informuje o aktivaci vývojářského režimu. Vraťte se o krok zpět do »Nastavení« a přejděte do nabídky »Pro vývojáře«. Zde si aktivujte předvolbu »Nevypínat obrazovku«. Počítejte s tím, že se výrazně prodlouží doba potřebná k úplnému dobití akumulátoru vašeho smartphonu či tabletu.


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání

Komerční sdělení