Menu

Chybějící lišta se jmény listů

29.03.2016 06:56 | Karel Kovar + Přidat komentář
Chybějící lišta se jmény listů

Chybějící lišta se jmény listů | foto: CHIP

Po otevření XLS souboru s tabulkami jste zjistili, že v sešitě chybí lišta, na které se zobrazují jména listů. Jakým způsobem je možné ji znovu zapnout?

Nejprve se přesvědčte, zda tato lišta nebyla omylem zmenšena na minimální velikost. Stačí se jen podívat, zda vlevo dole, hned vedle šipky horizontálního posuvníku není malý obdélníček se svislou čárou. Pokud tam je, uchopte ho myší a posuňte směrem vlevo, až se objeví kompletní lišta se jmény listů.

Další možností je, že je vypnuté její zobrazení, což lze řešit tímto postupem:

Nejprve klikněte na tlačítko »Office« a potom klikněte zvolte příkaz »Možnosti aplikace Excel«. V kategorii »Upřesnit« v sekci »Zobrazit možnosti pro tento sešit« by měla být zatržítka u položek »Zobrazit vodorovný posuvník« a »Zobrazit svislý posuvník«. Pokud chybí, přidejte je a potvrďte kliknutím na »OK«.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení