Menu

Co dělat, když se zasekne Kindle

23.11.2015 10:42 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Co dělat, když se zasekne Kindle

Co dělat, když se zasekne Kindle | foto: CHIP

Máme pro vás několik triků, pomocí kterých se vám možná podaří nefunkční čtečku elektronických knih Kindle, která z mnoha důvodů přestala pracovat, zase rozchodit. 

Začněte tím, že ji odpojíte od napájení a od počítače. Poté stiskněte asi na dvě sekundy zapínací tlačítko, dokud se kontrolka nerozsvítí zeleně. Držte pak tlačítko stisknuté po dobu pěti sekund. Počkejte, až se zobrazí obsah displeje, a poté tlačítko uvolněte. Následně opět stiskněte zapínací tlačítko čtečky Kindle. Pokud tento postup nepomůže, můžete se pokusit přístroj úplně resetovat. Podržte zapínací tlačítko asi po dobu 20 sekund. Před restartováním se ujistěte, že je zařízení nabité – v průběhu resetu nesmí dojít k vybití baterií.

Opravit případné problémy může i aktualizace softwaru. Pokud zařízení přestane reagovat během jeho instalace, měli byste provést aktualizaci ručně. Nejprve stáhněte aktualizaci do svého počítače. Poté připojte Kindle k počítači pomocí USB a čtečku zapněte. Stažený firmware zkopírujte do zařízení Kindle. Po dokončení přenosu odpojte Kindle od počítače. Zapněte ho, stiskněte tlačítko menu a vyberte z nabídky »Settings«. Poté opět stiskněte tlačítko menu a z nabídky vyberte položku »Update your Kindle«. Následně přes »OK« spusťte aktualizaci softwaru.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení