Menu

Export nastavení zabezpečení aplikace Internet Explorer

10.08.2015 06:16 | Karel Kovar + Přidat komentář
Export nastavení zabezpečení aplikace Internet Explorer

Export nastavení zabezpečení aplikace Internet Explorer | foto: CHIP

Jak exportovat bezpečnostní nastavení Internet Exploreru bez zbytečných komplikací? Mám pro vás praktický návod...

Internetový prohlížeč funguje v současnosti jako jeden z nejdůležitějších programů v počítači a často obsahuje celou řadu důležitých informací. Někdy proto bývá problém s jejich obnovením po  reinstalaci, případně při přenosu na jiný počítač. Tento problém se týká i nastavení zabezpečení aplikace Internet Explorer, kde se už po několika týdnech surfování nashromáždí nezanedbatelný seznam serverů – především těch důvěryhodných a těch s omezeným přístupem.

Při přenosu těchto informací na nový počítač většina lidí tyto seznamy ručně opisuje, protože přímo Internet Explorer žádný nástroj na export a import nenabízí. My vám ale ukážeme trik, pomocí kterého lze tyto informace přenést s minimální námahou.

Nejprve pomocí klávesové zkratky [Windows] + [R] otevřete okno »Spustit« a do políčka otevřít zadejte příkaz »regedit«. V editoru registru přejděte na větev »HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionInternet SettingsZoneMapDomains«. Zde klikněte pravým tlačítkem myši na složku »Domains« a v kontextovém menu zvolte příkaz »export«. Výsledný soubor poté uložte například na USB nebo do cloudového úložiště. Na novém počítači potom soubor dvojitým kliknutím importujte do registru a v Internet Exploreru se objeví příslušné okno s nastavením serverů.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.