Menu
CHIP Speedtest

Návrh a tisk pohlednic pomocí textového editoru

16.06.2015 21:32 | Karel Kovar
Návrh a tisk pohlednic pomocí textového editoru

Pohledy je možné nejen koupit, ale i vytvořit vlastními silami. Překvapivě k tomu nepotřebujete žádný specializovaný program, ale stačí jen obyčejný textový editor.  

Pro  tento  návod  je  použit  Word 2003,  ale  v  ostatních  verzích  je  postup podobný.

Při  návrhu  pohlednice  je  nutné  nejprve  nastavit  formát  stránky:  otevřete nový  dokument  a  v  nabídce  »Soubor« zvolte  příkaz  »Vzhled  stránky«.  Ve  stejnojmenném okně přejděte na kartu »Papír«  a  v  sekci  »Formát  papíru«  zvolte možnost »A6 (105 ×148 mm)«. Nyní přejděte na kartu »Okraje« a v sekci »Orientace«  zvolte  »Na  šířku«.  Nakonec  ještě změňte okraje na užší – od verze 2007 je přímo k dispozici volba »Úzké«, ve starších  verzích  je  potřebné  zmenšení  provést manuálně. V této fázi máte hotový formát pohlednice, nyní je nutné vytvořit potřebná pole pro zadní stranu. To lze provést  například  pomocí  tabulky  – vložte ji na příslušnou pozici a poté zvýrazněte potřebné řádky. Podobným způsobem  lze  vytvořit  pole  pro  poštovní známku.

Při vytváření přední strany postupujte stejně jako u strany zadní, ale pokud chcete vložit na pohlednici obrázek, pak nastavte okraje stránky vždy na »0«. Pro samotný tisk je nejlepší volbou fotografický papír, který lze potisknout po obou stranách. Aby byla pohlednice stejně robustní jako ta klasická, měl by mít papír gramáž alespoň 360 až400 gramů.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání