Menu
CHIP Speedtest

Nefunkční integrovaný mikrofon

18.08.2014 06:43 | Karel Kovar
Nefunkční integrovaný mikrofon

Po reinstalaci Windows Vista na notebook nefunguje vestavěný mikrofon. Kde může být problém?

V nastavení podle zobrazovaných informací vše pracuje správně, mikrofon je zapnutý a není ztišený. Přesto v aplikacích nefunguje.

Na rozdíl od předchozích verzí je zde prověřování funkčnosti mikrofonu komplikovanější a poněkud zmatené. V oznamovací oblasti nejprve klikněte pravým tlačítkem myši na ikonu reproduktoru a z kontextové nabídky zvolte příkaz »Zařízení pro přehrávání«. Nyní v okně Zvuk vyberte položku »Reproduktory« a klikněte na ni nebo stiskněte tlačítko »Vlastnosti«. V okně vlastností přejděte na kartu »Úrovně« a nastavte úroveň hlasitosti pro mikrofon. Ikona reproduktoru vpravo od číselného vyjádření hlasitosti musí mít symbol hrajícího reproduktoru. Pokud místo ní máte reproduktor s červeným přeškrtnutým kolečkem, je mikrofon vypnutý. Pro jeho zapnutí stačí na tuto ikonku kliknout.

2014-08-trik2-nahled

V nových Windows (od verze 7) je už nastavení mikrofonu na správném místě, tedy v sekci »Zařízení pro záznam«, a také výše uvedená nastavení najdete v sekci »Mikrofon | Vlastnosti«.


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.Komerční sdělení