Menu

Nové, ale přesto horší? Jak se vrátit ke starším aplikacím

11.01.2023 09:31 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Nové, ale přesto horší? Jak se vrátit ke starším aplikacím

Nové, ale přesto horší? Jak se vrátit ke starším aplikacím | foto: Redakce Chip

Zpravidla vám doporučujeme používat nejnovější verze všech aplikací, ale nemusí to platit zcela univerzálně

Občas se totiž přihodí, že namísto očekávané bezpečnější a funkčně lépe vybavené aplikace přinese aktualizace problémy v podobě pádů aplikace nebo odstranění dříve používaných funkcí a nastavení. V případě androidových smartphonů a tabletů je ale možné vrátit se k předchozí verzi aplikace, se kterou jste byli spokojení.

Začněte tím, že aplikaci, jejíž nejnovější verze vám nevyhovuje, ze svého zařízení odinstalujete. V případě aplikací předinstalovaných výrobcem je to ale trochu složitější. Takovou aplikaci je nutné najít v seznamu všech instalovaných aplikací a zde odinstalovat všechny její aktualizace. To znamená, že se taková aplikace vrátí do stavu, v jakém byla v továrním nastavení vašeho smartphonu.

Dalším krokem je získání požadované starší verze dané aplikace. S tím nám pomůže portál APKMirror, na kterém najdeme postupné verze stovek nejčastěji používaných androidových aplikací. Pokračujte tedy stažením APK instalačního balíčku požadované aplikace a jeho použitím pro instalaci požadované verze. Instalaci aplikace z „neznámého zdroje“ budete muset povolit ve vyskakovacím okně.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení