Menu

Odešel notebook? Opravte jej sami, doma a během sekund

08.04.2023 21:02 | Michal Bareš + Přidat komentář
Odešel notebook? Opravte jej sami, doma a během sekund

Odešel notebook? Opravte jej sami, doma a během sekund | foto: Michal Bareš, Chip

Nejčastější porucha notebooku se projeví tím, že najednou nejde nastartovat. Kontrolky nesvítí, displej si ani neblikne a notebook se tváří jako by byl mrtvý. Máme pro vás rychlou a snadnou pomoc.

S tímto problémem se setkáváme jak u starších, tak u nových notebooků. Jelikož se počítači intenzivně zabýváme nejen v testovací laboratoři, ale také fungujeme pro známé jako nejrychlejší první pomoc, setkáváme se s tímto případem prakticky několikrát do měsíce.

Stane se to hned. Prostě notebook večer vypnete a ráno nejde nastartovat, nereaguje na vypínač, nesvítí na něm žádné kontrolky (s výjimkou té napájecí) a na displeji se neobjeví ani marný pokus o vstup do BIOS nebo hlášení o chybějícím bootovacím disku. V naprosté většině případů lze tento problém vyřešit celkem snadno a s pomocí domácích nástrojů.

První podezření samozřejmě padne na to, že je notebook úplně vybitý, takže jej zkusíme připojit k jiné zásuvce a pokud máme tu možnost, vyzkoušíme jej připojit k jinému napájecímu adaptéru, ale většinou to nepomůže.

Problém spočívá v tom, že notebook z nějakého důvodu zastavil přívod elektrické energie na základní desku, ať už tento ochranný mechanismus spustilo cokoliv. Přívod elektrické energie se neobnoví do okamžiku, kdy se, zjednodušeně řečeno, vybijí kondenzátory na základní desce, je tedy nutné nějakým způsobem na chvíli odpojit baterii a notebook resetovat.

notebook-s-vyjimaci-baterii

Starý dobrý notebook se snadno vyměnitelnou baterií. Takový opravíte během pár sekund. Foto, Michal Bareš, Chip

 

Nejjednodušší řešení nabízí starší notebooky se snadno vyjímatelnou baterií. U nich stačí notebook odpojit od adaptéru, baterku na chvíli vyndat a stisknout několikrát vypínač. Pak ji zase zapojte a notebook nastartuje.

Některé notebooky bez vyjímací baterie mají z tohoto důvodu na spodní straně resetovací otvor, vedle kterého se nachází ikona baterie. Pokud se závada týká notebooku s tímto otvorem, zvládnete závadu opravit za pár vteřin jen pomocí špendlíku nebo šťouchátka chytrého telefonu.

img-20230408-192927-1

Ani u moderních notebooků s resetovacím otvorem nebudete mít problém tento problém vyřešit během pár sekund. Foto: Michal Bareš, Chip

Stačí jen notebook odpojit od napájecího adaptéru, vložit do otvoru tenký nástroj a několik sekund (raději alespoň deset) zmáčknout spínač, který se pod otvorem ukrává. Pak ještě pro jistotu stiskněte na chvíli vypínač. Nyní stačí jen notebook připojit k napájecímu adaptéru a po stisknutí vypínače začne startovat.

Horší situace nastane, pokud vlastníte notebook, na kterém se resetovací otvor nenachází. Při výběru nového notebooku důrazně doporučujeme modely, které resetovací otvor mají, za léta používání se tato nehoda stane (většinou několikrát) prakticky každému přenosnému počítači.

Pokud tedy váš notebook resetovací otvor nemá, musíte odšroubovat jeho spodní stranu, opatrně ji sejmout a na několik desítek sekund odpojit konektor vedoucí od baterie k základní desce. Ačkoliv tato operace zní složitě, většinou ji s trochou opatrnosti zvládnete v domácích podmínkách provést.

img-20230408-205405-1

Některé notebooky používají speciální šroubky. Za méně než 200 Kč ale lze pořídit jednoduchou sadu, která vám na domácí opravy bohatě stačí. Foto: Michal Bareš, Chip

Nejprve odpojte notebook od napájecího adaptéru. Poté vyberte správný šroubovák, kterým nepoškodíte šroubky uchycující základní desku. Pokud si nejste jistí, jak se notebook otevírá a zda spodní kryt není se základní deskou spojen nejakým skrytám konektorem, podívejte se na YouTube nebo na stránky ifixit.com, kde v naprosté většině případů najdete návod na výměnu baterie vašeho notebooku.

Poté, co sejmete spodní kryt, opatrně odpojte konektor vedoucí od baterie k základní desce a několik desítek sekund nechte desku odpojenou od napájení. Předtím než konektor baterie opět připojíte, stiskněte párkrát vypínač notebooku. Poté konektor připojte, opatrně notebook otočte, připojte k adaptéru a vyzkoušejte, zda teď již bude startovat. Pokud ano, po startu jej vypněte, přišroubujte kryt a můžete pracovat.

Nejhorší situace panuje u notebooků, které neumožňují snadné otevření krytu a zároveň nemají resetovací otvor. To se většinou týká stylových tenkých notebooků s lepeným tělem. Podívejte se také na YouTube nebo na ifixit.com, zda nenajdete nějaký snadný způsob, jak notebook otevřít a baterii odpojit. Opět hledejte návod na výměnu baterie vašeho modelu, který všechny potřebné kroky popisuje. Pokud notebook ani tak otevřít nejde, budete muset počkat, dokud se baterie nevybije, což ale může zabrat několik dní. V takovém případě je rychlejší zajít do servisu a zapamatovat si, že notebook bez resetovacího otvoru nebo odnímatelného spodního krytu si příště radši nebudete kupovat.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  Nejede na baterii - prosba o radu

  Reakce na Michal Bareš: děkuji moc za radu, baterii jsem vyměnil a znovu funguje jak má. Kéž bych to udělal preventivně hned jak se životnost snižovala, mohl jsem si ušetřit 2 měsíce velmi nepříjemného používání pouze připojený k nabíječce

  Reagovat na komentář

  Nejede na baterii - prosba o radu

  Reakce na Mrazikcomp: děkuji moc za radu, baterii jsem vyměnil a znovu funguje jak má

  Reagovat na komentář

  Notebook LENOVO

  Vypadly mi z notebooku 2 šroubky a nejde zavřít. Asi do servisu? Zřejmě mechanická závada?

  Reagovat na komentář

  NTB žádný vypínač nemá

  NTB nemá žádný vypínač a přitom od něj vede kabel?

  Reakce na Vlasta:

  Reagovat na komentář

  Odpojování baterie káblíkem

  Bacha na to, po oddělání spodního víka u celé řady notebooků překáží ještě nějaký ten káblík, například u mého Asusu kabel od klávesnice. Bývá to často plochý kablík, který se dost blbě dává zpátky.

  Reagovat na komentář

  Vvv

  Jjjjdjd

  Reagovat na komentář

  Dík Miki

  Reakce na Miki :

  Reakce na Miki : Dík Miki za reakci, tipoval jsem to na grafiku taky, ale zahřívat ho nebudu. Je to trapas, je skoro nový, užíval jsem ho asi dva roky k plné spokojenosti. Klavesnice se pořád leskne jako nová…Potřeboval jsem hlavně vstup Firewire. Ale dnes je už starý a mám nového kluka Acera. Tak asi zůstane v šuplíku, než ho někdo po mně vyhodí. Ale je fakt krásnej, jen ta cena za opravu asi dosáhne 3/4 jeho dnešní hodnoty. Stejně je mi ho líto …

  Reagovat na komentář

  Dusan

  Reakce na Dušan : uvidíme Dušane nakolik máš pravdu.

  Reagovat na komentář

  Základová deska

  Dá se u notebooku vyměnit základová deska? Mám Acer aspire v 5 nitro.

  Reagovat na komentář

  Zamrzání

  Reakce na Jaroslava Kozárová: Problém budu v grafickém čipu GPU

  Reagovat na komentář

  Reakce na Pavel Šiška: Odchází RAMky nebo CPU.Pokud pc zamrzá při práci, pak jde nejspíše o GPU

  Reagovat na komentář

  Reflow

  Reakce na pavel hl: Reflow jinak pak už jen reball.

  Reagovat na komentář

  Křemíkové peklo

  Reakce na Tonda: Na 95% Vaše grafická karta odešla.Respektivě kuličky cínu mezi deskou a grafickým čipem.Zadejte do vyhledávače REFLOV GPU Nejrychlejší pomoc je dočasná, snad jen pro zálohu dat atd.Ntb vložte do idelitove tašky a zapněte.Ntb by se měl natolik zahřát, aby se kuličky zacelili natolit že začnou na chvíli znovu vést proud a data

  Reagovat na komentář

  Zdravím a prosím o radu.
  Mám NTB Toshiba Satellite U400D-107. Při zapnutí se rozsvítí všechny kontrolky, vypadá jako by fungoval normálně, ale displej zůstane černý, tudíž se s ním nedá komunikovat. Vyzkoušel jsem t.zv. horké klávesy Fn + F5, bez výsledku. Zkusil jsem prohodit paměti RAM (podle rady Dušana) a zase nic. Tak prosím o radu jestli je i jiné řešení, než to poslat do opravny. Díky.

  Reagovat na komentář

  Baterka

  Reakce na Tomáš : baterka skončila, musíte koupit novou

  Reagovat na komentář

  Zivotnost

  Reakce na Jarek: jednoduše – pouzijes program který to umí zjistit. Pan Google jistě pár takových prográmku najde když se ho zeptáš

  Reagovat na komentář

  Oprava

  Reakce na Jaroslava Kozárová: no minimálně nám řekněte přesný označení vašeho notasu . Podle toho se taky dá rozhodnout jestli má smysl se v tom hrabat nebo to odnést do servisu nebo rovnou koupit jiný

  Reagovat na komentář

  Zapraseny chladic..

  Reakce na Pavel Šiška: zkus novou mys pripojit…bohous

  Reakce na Jaroslava Kozárová:

  Reakce na Miroslav Mach:

  Reagovat na komentář

  Zapraseny chladic..

  Reakce na Pavel Šiška: nejcasteji to dela zapraseny chladic-vycistit,procesor namazat chladici pastou..bohous

  Reakce na Jaroslava Kozárová:

  Reagovat na komentář

  Zkuste vymenit kulatou baterku ve stlolnim pc

  Reakce na Pavel Šiška: obcas se stane,ze je ko..bohous

  Reagovat na komentář

  Reakce na Michal Bareš: Děkuji za odpověď, myslím si to taky, jen bych nerad koupil novou baterii a pak zjistil že to bylo něco jiného… Postupně se výdrž snižovala snad z 8mi hodin na hodinu a půl. Jeden večer ještě normálně fungoval a další ráno nešel zapnout na baterku, pouze na zdroj

  Reagovat na komentář

  Černá obrazovka přičemž ntb jede..

  Reakce na Jan Vrátný :
  Tohle nejčastěji dělají RAM paměti, při opravách ntb jsem se s tím setkával poměrně často, stačilo vyměnit ( někdy prohodit) RAM paměti a displej se normálně rozjel…
  Reakce na Jan Vrátný :

  Reagovat na komentář

  Dotaz

  Dobrý den,potřebovala bych podobně opravit tablet.Nenabíjí se,nevím,kde je chyba.
  Děkuji

  Reagovat na komentář

  Reakce na vaclav novák : Tvrzení, že nejlepší počítač je té či oné značky, bez uvedení modelu, je naprostý nesmysl.

  Reagovat na komentář

  Stejný problém, jen u stolního PC

  V posledních dnech se setkávám se stejným problémem, jen u stolního PC. Je i nějaká metoda na stolní PC? Děkuji za odpověď.

  Reagovat na komentář

  "Kousající se notebook"

  Reakce na Jaroslava Kozárová:
  Problémů může být více. Třeba:

  • nespolehlivá paměť – existují zátěžové testy pamětí
  • přehřívající se procesor případně jiná komponenta – točí se větráky? Neběží naplno (hlučný NTB)? – zaprášený chladič, není pasta pod chladičem.

  atd.
  Každopádně pomůže, pokud vysledujete, kdy se to děje. Čím více informací zjistíte, tím lépe.
  Reakce na Jaroslava Kozárová:

  Reagovat na komentář

  Je potreba prodavat nove NTB

  Reakce na Tom: Je potreba prodavat nove NTB, aby se ekonomika tocila. Jinak pokud mate spravny NTB, muze Vam vydrzet i 13 let.

  Reagovat na komentář

  "Kousající se notebook"

  Notebook ASUS se několikrát za den „kousne“ a musím ho vypnout „natvrdo“. Samozřejmě poslední data se neuloží. Problém s internetem není, v opravně nic nezjistili. Co mám dělat

  Reagovat na komentář

  NB Lenovo

  Dobrý den, mám nb Lenovo a vypadlo mi ovládání dotykové obrazovky. Poraďte něco jiného , než jsou klávesové zkratky, které jsem vyzkoušel a nejde to. Dekuji

  Reagovat na komentář

  Lenovo

  • vyjmout baterii a odpojit zdroj – zmáčknout tl. zapínání na 60 sek.
  • zapojit zdroj – zmáčknout tl. zapínání na 60 sek.

  nebo nový zdroj (příp. vyzkoušet jiný zdroj určený do tohoto NB).

  Reagovat na komentář

  Lenovo

  Ahoj,

  no já mám lenovo s integrovanou baterií a na zákaznické podpoře mi poradili:
  Odpojit všechny konektory včetně USB
  Držet tlačítko zapínání 65 sekund
  počkat 10 sekund
  novu držet tlačítko zapínání 65 sekund
  Připojit pouze napájení
  zapnout

  Už jsem několikrát použil;-)

  Reagovat na komentář

  toshiba

  nejlepší počítač je TOSHIBA,mám 2 kousky / spokojený velice.......Reakce na pavel hl:

  Reagovat na komentář

  Baterie na základní desce na notebooku

  Zdravím všechny. Jak lze poznat, že baterii na základní desce notebooku tzv dochází životnost?

  Reagovat na komentář

  Hodně se mi to hodilo já mám notebook se krytem který se dá odšroubovat.

  Reagovat na komentář

  CMOS baterie

  Reakce na pavel hl: Zdravím, tak konkrétně ntb Lenovo/IBM jsou potvory na CMOS baterii. Když slábne, tak to při startu hází error s nějakým číslem a po (krátkém) čase ty errory hodil tři a tím to vadlo, už dál nenajel. Po výměně CMOS baterie běhal zase jako vítr. V servisu za ní chtěli 550,– ale za 35,– jsem pořídil CR2025 a vyměnil si sám… Trochu komplikace je, že ta origo baterie má k sobě kablík s konektorem na konci a ten je třeba použít i u té nové – je třeba trochu improvizace.

  Reagovat na komentář

  Reakce na pavel hl: nedávno jsem řešil stejný problém a pomohlo vytáhnout interní baterii která je na základní desce a vyměnit ji za novou poté notebook naskočil normálně

  Reagovat na komentář

  další příčina

  Některé notebooky měly základní desku, kde byl grafický čip přímo napájený zespoda na desku prostřednictvím pole kuliček pájky. Časem díky tepelnému nebo i mechanickému vlivu některý ze spojů pod pouzdrem čipu praskl a spoj začal ztrácet vodivý kontakt. To se projevovalo stále menší ochotou po zapnutí nastartovat až nakonec nestartoval nikdy. Start vypadal, že stroj se zapnul, rozsvítí kontrolky (větráček už nevím), ale po malé chvilce se zas vypnul. Pokud ještě stroj běžel, byly ke konci chyby s grafikou, např. nešly některé režimy nebo grafické funkce apod. Tento případ je doma prakticky neopravitelný a jmenuje se „BGA ku..vítko“.

  Reagovat na komentář

  Reset DELL Vostro

  Ano, stává se mi to také, prvně jsem čekala asi měsíc, pak naskočil. Někde jsem se ale dočetla způsob, který od té doby praktikuju vždycky, když se toto stane. Noťas se odpojí od všech kabelů a pak se zmačkne resetovací tlačítko, které se drží asi 20 sekund, pak se kontrolky opět rozsvítí a noťas se zapne.

  Reagovat na komentář

  Factory restart

  Obcas jsem mival problem ze jsem nedokoncil downloading some uodating softwer from web a po nastartovani pocitace jsemmel cerny display. V Praze mi to nenastasrtovaly o kdyz mi vBrevnove slibil ze to nahodi zpet. Neudelali nic ze jen naloudovaly kopii window a chteli za to pres 800kc. Pritom kopie obcas nepracovala protoxze to chtelo cislo Microsoft windows. Proste podvod.Ale jakmile jsem priletel zpet do Adealide (jizni australie) zajel jsem v mem okoli do pocitacove opravny a tam jsem mu vysvetlil situaci. Zamestnanec na opravy pocitacu mi na cernou obrazovku pres klavesnice natukal tri klavesy a objevilo se Facktory obnoveni puvodniho microsftu windows. Mozna by bylo v hodne ucit nas amatery jak si poradit kdyz mame problem se ztratou originalniho programu a jak si to opet navolit zpet na puvodni windows a obnovit vse zpet puvodni files a programy.

  Reagovat na komentář

  NTB Lenovo

  Mám NTB Lenovo, stalo se mi, že občas nestartoval. Když jsem zmáčknul napájení, rozsvítila se jen jedna LED a po chvíli zhasla. Mnohokrát se mi to stalo. A později to bylo horší a v současnosti nejde vůbec nastartovat. Odpojil jsem baterii a nic. Vždy když zmáčknu tlačítko napájení, vždy se rozsvítí jen jedna ledka, která po chvíli opět zhasne. Může mi někdo poradit co s tím. Jsou zbytečné rady- ať si to nalakuji a vyhodím. Potřebuji jen zkonzultovat, zda se toto dá nějak opravit !

  Reagovat na komentář

  Ne vždy to reset vyřeší

  Měl jsem noťas dellG3 . Jednoho dne jsem ho vypnul, a druhý den nic. Ventilátor se točí procesor něco dělá a grafika taky , ale na monitoru nic. Byl ve značkové opravně a nic. Prý je špatná dneska. Tak nevím co si z toho vzít. Včil mudrujte špekulanti.

  Reagovat na komentář

  ... a stisknout několikrát vypínač.

  Notebook žádný vypínač nemá. Drát od vypínače jde na vstup procesoru. Pokud se tam objeví logická 1, vykoná procesor program napsaný v paměti. Ten program říká: "Milý počítači, před vypnutím si přečti v příznakovém registru, jestli tam nemáš vzkaz od Microsoftu, požadující aktualizaci (opět log. 1 někde na adrese blablabla). Jestli tam je, skoč na adresu AKTUALUZUJ, pokud je tam log. 0, skoč na adresu blablabla, atd.

  Ten článek je absolutně neškodná slátanina, ale nic nepokazíte. Držte se rady Vojtěcha z 09.04.2023 05:59. V Po vyjměte baterku, v So můžete oživovat.

  Reagovat na komentář

  Lenovo tablet

  Mne se tohle stalo teď poprvé v životě u tabletu Lenovo.
  Mám ho 3 měsíce.
  Je na něm černá obrazovka a v kolečku je pořád 56 %.
  Nabít nejde a spustit také nejde.
  Je v záruce ale ta cesta do obchodu-jeste jsem se neodhodlala.
  Na to,že stal 11 500 dlouho nefungoval.

  Reagovat na komentář

  • Při výběru nového notebooku důrazně doporučujeme modely, které resetovací otvor mají /tak ten byl dobrý/ :-) (jak to asi při nákupu v E-shopu zjistí? Nebo při výběru značky/modelu budou procházet každý datasheet/manuál na WEBu výrobce? To snad určitě ne. Při výběru se posuzují jiné daleko důležitější HW parametry notebooku. Toto je ten poslední, který by měl uživatele zajímat. Pak by si nekupovali „šroty“, kdy jediným parametrem výběru byla cena.

  Možné další důvody (nebo kombinace obou), proč nejde spustit:

  • odpojit CMOS baterii a zresetovat BIOS…už vidím BFU, jak ho znovu kompletně nastaví…nemluvě o stavu, kdy není CMOS baterie samostatně, ale má 2-PIN konektor (např. DELL), nebo je nepřístupná, protože je na druhé straně motherboardu (starší notebooky) a je tak nutné provést demontáž desky a CR2032 vyměnit a BIOS znovu nastavit
  • baterie notebooku je stará a „nedrží“ kapacitu…zde pomůže již jen baterii vycvaknout, v případě integrované ji odpojit od základní desky a do doby, než se koupí a vymění, provozovat notebook pouze přes napájení ze sítě. (podle čeho a jak vybrat baterii pro konkrétní notebook, jakou alternativu originální baterie (u starších se originál baterie již neprodávají, nebo jsou drahé, by vydalo na další článek) Že si u alternativních baterií ne vždy elektronika napájecích obvodů „rozumí“ s baterií a notebook ji začne nabíjet

  opět ani nemluvě.
  Obsah článku popisuje „ideální“ stav, kde se dá odmontovat pouze část krytu (viz obrázek) V případě jednoho celého krytu je to horší. „Ohlodaných“ šasi plastů (asi otevírali nožem), nebo ulomených západek jsem viděl bezpočet. Pokud nemáte plastové nářadí, nejste manuálně zruční a vážíte si svého notebooku, tak příliš nedoporučuji. P.S. Dovolím si upozornit „jůtube servisní techniky“, že ač jsem vybaven potřebným nářadím, zkušenostmi, trpělivostí a mám za sebou bezpočet demontáží notebooků různých značek, ne vždy jde demontáž tak lehce, jak máte možnost vidět na videu pro ten který konkrétní značku/typ.

  Reagovat na komentář

  Resetace počitače

  RESET jde také tlačitkama najednou všechny tři na pár vteřin (3vt.) třeba několikrát po sobě ,, ctrl + alt + delete ;

  Reagovat na komentář

  Resetace počitače

  RESET jde také tlačitkama najednou všechny tři na pár vteřin (3vt.) třeba několikrát po sobě ,, ctrl + alt + delete ;

  Reagovat na komentář

  Resetace počitače

  RESET jde také tlačitkama najednou všechny tři na pár vteřin (3vt.) třeba několikrát po sobě ,, ctrl + alt + delete ;

  Reagovat na komentář

  **

  Taky se mi párkrát stalo- vypojení od adaptéru a reset baterie nepomohl a to jsem zkoušel různé kombinace- jako třeba reset baterie+ tlačítko zapínání, pak jsem ho nechal cca týden- dva ležet v šuplíku a pak už zase normálně šlapal.

  Reagovat na komentář

  Pokud nemá notebook resetovací otvor, nebo vyjmutelnou baterii, doporučuji zapátrat u výrobce. Dnes je reset notebooků dost často zabudován softwarově. Například pro asus s15 platí odpojit od napájení, 40s držet zapínací tlačítko pro SW vyvolání resetu a pak to zapnete.

  Reagovat na komentář

  Je to jen jedna z mnoha příčin. Další častou je, že se spálí grafická karta. A protože je součástí motherboardu, nepomůže vám zpravidla ani svěcená voda. Pak šupky pro nový ntb, vymontovat starý HD a zachránit co se dá.

  Reagovat na komentář

  Pokud se v NTB nechcete hrabat, stačí počkat pár dní až se notebooku vybije baterie sama a pak máte vyhráno. Takový tip pro ty, co nechtějí rozmontovávat notebook a mají čas navíc.

  Reagovat na komentář

  No já bych začal dlouhým stiskem tlačítka, co NTB zapínáte nebo vypínáte, to funguje jako master reset a mě to zatím vzdy zabralo.

  Reagovat na komentář

  Reakce na Tomáš : Dobrý den,
  v tomto případě to vypadá opravdu na chybu baterie. Od roku 2017 by měla sice ještě chvíli vydržet, ale pokud nebyl notebook pravidelně používán na baterii, mohla se poškodit. Pokud chcete notebook používat na cestách, doporučuji novou baterii.

  Reagovat na komentář

  Nejede na baterii - prosba o radu

  Dobrý den, čistě na baterii nejde zapnout, pro zapnutí musí být zapojeny v elektřině. V ten moment ukazuje že se nabíjí, ale zůstává na 0% a po odpojení elektřiny okamžitě zdechne. I když ntb vypnu a odpojim od sítě, zastaví se čas, po opětovném zapnutí zobrazí datum a čas kdy byl vypnut. Mám jen koupit novou baterku nebo to bude něco jiného? Asus rok 2017

  Reagovat na komentář

  Aha

  Více takových „samoopravářů“. Hodně lidí to ještě více do*ebe a oprava v servise je o to dražší…

  Reagovat na komentář

  Šrouby pod gumou.

  Jen bych dodal, že šrouby od spodního krytu se občas schovávají také pod gumovými nožičkami, které je třeba sloupnout.

  Reagovat na komentář

  Odešel...

  Reakce na Dominik: Baterie v každém noťasu po určitém čase odejde „do věčných lovišť“ a již ji nejde nabít. Je to problém každého nabíjecího akumulátoru.

  Reagovat na komentář

  Odešel...

  Reakce na Olda: O tom ospojení baterie se píše hned na začátku článku.

  Reagovat na komentář

  Už jsem něco podobného řešil. Po znovu připojení baterie,kdy jsem pracně rozebral noťas, znovu mrtvo.
  Baterii jsem tedy nakonec nechal odpojenou a ono to
  dodnes funguje,akorát jen musí být poblíž zásuvka nebo koupit novou baterii.

  Reagovat na komentář

  Proč tak složitě ? Stačí vyjmour na chvíli baterii a počítač se sám zresetuje. Mockrát jsem vyzkoušel.

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení