Menu
CHIP Speedtest

Odstraňte chybu ovladače grafické karty

27.08.2015 10:22 | Pavel Trousil
Odstraňte chybu ovladače grafické karty

V případě, že byl ovladač grafické karty obnoven po chybě, může se vám opakovaně zobrazovat chybová hláška »Display driver stopped working and has been restored«, což může být otravné. 

Měli byste také zjistit, proč se tak stalo. K odstranění problému často stačí nainstalovat nejnovější ovladače pro grafickou kartu. Uživatelé karet Nvidia by měli navštívit domovskou stránku této firmy a vyhledat nejnovější ovladače tam. K odstranění problémů můžete také vyzkoušet snížení vizuálních efektů ve Windows. Abyste to provedli, klikněte pravým tlačítkem na »Tento počítač« a vyberte »Vlastnosti«.  V seznamu na levé straně zvolte »Upřesnit nastavení systému« a v okně »Vlastnosti systému« přejděte do záložky »Upřesnit«, kde najdete »Výkon | Nastavení«. »Vizuální efekty« nastavte na »Optimalizovat pro výkon«. Zkontrolujte také, zda máte optimálně nastavené rozlišení grafiky vzhledem k rozlišení monitoru.

Pokud se tato chyba projevuje na herním počítači, nastavte u her grafiku na nižší efekty a rozlišení, aby počítač nebyl tak vytížený. Vada může být i na straně grafické karty. Odpojte počítač od napájení a zkontrolujte, zda je grafická karta správně zasunuta ve slotu a vede k ní napájení. Ujistěte se také, zda je chladič a ventilátor grafické karty bez prachu a zda kabely a další součásti nebrání správnému odvětrání vnitřních prostor.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání