Menu

Odstraňte z fotografií EXIF metadata

04.09.2015 10:48 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Odstraňte z fotografií EXIF metadata

Odstraňte z fotografií EXIF metadata | foto: CHIP

Mnoho fotografií, především těch, které vyfotografujete prostřednictvím mobilního telefonu, obsahuje podrobné informace o snímku – tzv. metadata. 

Dříve než umístíte tyto fotografie na internet, si rozmyslete, zda neobsahují informace, které jsou pro vás nebo někoho dalšího citlivé – jde například o informace o GPS souřadnicích, kde byl snímek pořízen. Odstranění soukromých informací není jinak složité. Klikněte na snímek pravým tlačítkem myši a z nabídky vyberte »Vlastnosti«. Přejděte na záložku »Podrobnosti« a dole najděte volbu »Odebrat vlastnosti a osobní informace«. V nově otevřeném okně máte možnost vlastnosti odebrat. Jde to snadno, pokud jde o jeden snímek. Chcete-li odebrat podrobnosti více fotografiím, stáhněte si z internetu program Exif Tag Remover. Pomocí ikony »+ Add Images« přidáváte do seznamu fotografie, u kterých budete chtít odstranit vlastnosti. Následně vyberte, zda se mají fotografie přepsat, nebo pouze vytvořit kopie bez vlastností. Potom také upřesněte, jaké vlastnosti se mají odstranit (můžete samozřejmě zvolit, že se mají vymazat všechny podporované vlastnosti), případně zda se má změnit i datum. Pomocí tlačítka »Start« pak změny proveďte. Uživatelé systému Windows 8 mohou také využít bezplatný nástroj Exif Eraser.

Pokud máte iPhone, můžete metadata vašich fotografií editovat přímo v telefonu pomocí iOS aplikace Exif-fi. Na App Store ji zakoupíte za 99 centů. Uživatelé Androidu mohou vyzkoušet programy Photo exif editor a EZ UnEXIF Free

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení