Menu
CHIP Speedtest

Okamžité zvýšení dostupné paměti RAM pomocí skriptu

11.11.2014 06:27 | Karel Kovar
Okamžité zvýšení dostupné paměti RAM pomocí skriptu

Windows mnohdy ukládají často požadovaná data v paměti RAM počítače. Nicméně příliš mnoho obsazené paměti zpomaluje aktuálně spuštěné aplikace.

V praxi je ale možné dát Windows přímý pokyn, který znovu uvolní nějakou paměť – systém nejprve odstraní data, která pravděpodobně v blízké budoucnosti nebudou potřeba.

Celou věc lze zjednodušit a příslušné příkazy uložit do skriptu, který stačí spustit, když čelíte problému s pamětí. Základem pro skript je textový dokument, který můžete vytvořit například v Poznámkovém bloku, který najdete v nabídce »Start | Všechny programy | Příslušenství«. Spusťte ho a zadejte následující text:

FreeMem = Space (32000000)

Uložte dokument pomocí příkazu »Uložit jako« a zároveň změňte příponu z ».TXT« na ».VBS«, čímž změníte typ z textového souboru na skript. Nezapomeňte jako kódování zvolit »ANSI«. Poté lze kdykoliv spuštěním souboru vyprázdnit zadaný objem RAM – v našem příkladu se uvolní 32 000 000 bytů, tj. 32 MB RAM.

Varování: Pokud takto „vyčistíte“ více než polovinu své paměti, může dojít ke zhroucení systému a ztrátě neuložených dat.  

2014-07-trik3-nahled

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání