Menu
CHIP Speedtest

Opatření, která byste měli přijmout, když ztratíte Kindle

05.07.2015 12:45 | Pavel Trousil
Opatření, která byste měli přijmout, když ztratíte Kindle

Pokud jste ztratili svoji čtečku elektronických knih Kindle, případně vám ji někdo ukradl, měli byste tuto situaci rychle řešit.

Za prvé byste měli odhlásit Kindle ze svého účtu na Amazonu. V opačném případě by mohl nepoctivý nálezce nebo zloděj na váš účet objednávat knihy a další služby. Přihlaste se na Amazonu a zde pod »Your Account« najděte část nazvanou »Manage Content and Devices «, kde můžete spravovat obsah a zařízení. Přejděte do záložky »Your Devices«, kde uvidíte seznam čteček a jejich sériových čísel, které jsou přiřazeny k vašemu účtu. Pod zařízením je volba »Deregister«, přes kterou můžete Kindle vyřadit ze svého účtu.

Dále byste měli zrušit všechny odběry. Knihy, které jste ještě neobdrželi, tak nebudete muset platit. Podívejte se do části »Your Orders« a »Your Subsribe« a zrušte objednávky, které ještě nebyly realizovány. Pokud jste si jisti, že váš Kindle byl ukraden, měli byste to nahlásit policii a oznámit jí sériové číslo a další podrobnosti. To je zvláště důležité, pokud máte čtečku pojištěnu. Naděje ale umírá poslední. Najde-li váš Kindle někdo zodpovědný a podá zprávu Amazonu, pak tento on-line obchod garantuje, že zajistí návrat tohoto zařízení k vám. 


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.Komerční sdělení