Menu

Oprava chyby a pádů systému

12.11.2016 20:04 | Karel Kovar + Přidat komentář
Oprava chyby a pádů systému

Oprava chyby a pádů systému | foto: CHIP

Objevila se ve vašich Windows chybová zpráva »DPC_Watchdog_Violation« nebo neustále dochází k pádům systému s kódem 0x133 nebo 0x00000133? 

Pak máte problémy s diskem. Typickým průvodcem těchto problémů je také modrá obrazovka a časté restartování Windows. Naštěstí nejde o žádný závažný problém – vše lze vyřešit pomocí několika kliknutí za pár minut. Ve většině případů pomůže při řešení tohoto problému aktualizace ovladačů pevného disku. Jak na to?

Nejprve pomocí kombinace kláves [Windows] + [R] otevřete okno »Spustit«, do příslušného políčka zadejte »Devmgmt.msc« a potvrďte kliknutím na tlačítko »OK«. Nyní se otevře »Správce zařízení«, ve kterém zvolte váš pevný disk v kategorii »Diskové jednotky«. Pokud máte ve svém počítači dva disky, proveďte tento postup u obou.

Na zvolený disk klikněte pravým tlačítkem a z kontextové nabídky zvolte možnost »Aktualizovat software ovladače«. V dalším kroku můžete nechat nalézt příslušný ovladač samotná Windows, zkušenější uživatelé ale použijí ten stažený přímo ze stránky výrobce disku. Po nainstalování ovladače restartujte systém a problém s padáním Windows by měl být vyřešen.

Pokud se i nadále objevuje občasná nestabilita s výše uvedenými chybovými zprávami, zkuste ještě deaktivovat tzv. rychlý start. Nejprve otevřete »Ovládací panely« a proklikejte se až do sekce »Možnosti napájení«. Zde zvolte kategorii »Po probuzení počítače požadovat heslo«.  Nyní v horní části okna aktivujte možnost »Změnit nastavení, které nyní není k dispozici«. Poté deaktivujte zatržítko u položky »Zapnout rychlé spuštění (Doporučeno)« a vše potvrďte kliknutím na tlačítko »Uložit změny«. Po restartu systému by mělo být vše v pořádku. 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení