Menu
CHIP Speedtest

Oprava špatně fungujícího Průzkumníka Windows

07.11.2014 06:03 | Karel Kovar
Oprava špatně fungujícího Průzkumníka Windows

Pokud vám v systému špatně funguje program Průzkumník, jednou z příčin mohou být i zastaralé nebo poškozené ovladače hardwaru.

Zkuste nejprve zkontrolovat, zda je v této oblasti vše v pořádku. Otevřete nabídku Start, zde klikněte pravým tlačítkem myši na položku »Počítač« a z kontextové nabídky zvolte »Vlastnosti«. Poté v levém sloupci klikněte na »Správce zařízení« a v novém, stejnojmenném okně zkontrolujte, zda jsou u klíčových komponent aktuální ovladače. Zvolte například »Grafické adaptéry« a poté na položku s grafickou kartou klikněte pravým tlačítkem a zvolte »Aktualizovat software ovladače…«.

2014-12-10-trik5-nahled

Je-li zde vše v pořádku, zkontrolujte, zda nechybí nebo není poškozen důležitý systémový soubor.

Proto klikněte na tlačítko »Start« a do vyhledávacího pole zadejte »cmd«. Na vyhledaný program »cmd.exe« klikněte pravým tlačítkem myši a zvolte »Spustit jako správce«. Pokud se přihlásíte pomocí účtu, který nemá oprávnění správce, budete ještě muset zadat odpovídající heslo. Nyní zadejte příkaz

»sfc / scannow«

a potvrďte jej stisknutím klávesy [Enter]. Vyčkejte do konce skenování. Jestliže program najde chyby, pak vás Windows vyzvou k vložení instalačního CD a nahradí poškozené soubory novými.

Další příčinou špatně fungujícího průzkumníka mohou být viry. Proto zkontrolujte disk svým antivirovým programem nebo vyzkoušejte bezplatný internetový skener, například Eset online skener (www.eset.com/…ine-scanner/).

Jestliže ani jedna z metod problém nevyřeší, zkuste Windows spustit v bezpečném režimu a prověřte, zda se chyba objevuje i zde. Pokud ne, využijte bod obnovy a vraťte počítač do dřívějšího stavu.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání