Menu

Oprava vyhledávání opětovným vytvořením indexu souborů

07.02.2023 07:42 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Oprava vyhledávání opětovným vytvořením indexu souborů

Oprava vyhledávání opětovným vytvořením indexu souborů | foto: Pixabay

Pokud funkce vyhledávání ve Windows neposkytuje požadované výsledky nebo pokud nakonec zobrazí soubory, které už vůbec neexistují, je nutné opravit indexování.

Typickou příčinou potíží s vyhledáváním ve Windows je, že indexový soubor není aktuální. Pro vyřešení tohoto problému budete muset celý vyhledávací index obnovit.

Otevřete klasické Ovládací panely – například tak, že do vyhledávacího pole zadáte „panel“ a v seznamu výsledků kliknete na položku „Ovládací panely“. Pokud je aktivní zobrazení „Kategorie“, měli byste přepnout buď na zobrazení „Velké ikony“, nebo „Malé ikony“, abyste snadno našli funkci „Možnosti indexování“.

V nově otevřeném okně pokračujte volbou „Upřesnit“ a dalším dialogu klikněte na tlačítko „Znovu sestavit“ v části „Poradce při potížích“. Počítejte s tím, že proces obnovy indexového souboru může trvat i několik hodin.

Oprava indexu pro vyhledávání

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení