Menu

Poškozený soubor v příloze e-mailu

12.11.2016 06:02 | Karel Kovar + Přidat komentář
Poškozený soubor v příloze e-mailu

Poškozený soubor v příloze e-mailu | foto: CHIP

Při přijetí e-mailu, jehož přílohou je soubor aplikace Office, se zobrazí chyba Soubor je poškozen a nelze jej otevřít. Jak postupovat dále?

Příčin této chybové zprávy může být několik. Jednou z možností pochopitelně je, že soubor může být opravu poškozen, a poté vám nezbývá než požádat odesilatele o nový „pokus“.

Mnohem častěji jde ale o chybu související s ochrannými mechanismy Microsoft Office: pokud na soubor kliknete pravým tlačítkem a objeví se u něj zpráva „Tento soubor pochází z jiného počítače a mohl být zablokován z důvodu ochrany počítače“, stačí jen zvolit možnost »Odblokovat«, a můžete se souborem pracovat.

Máte-li Windows v edici Pro (nebo vyšší), můžete toto chování zakázat prostřednictvím nástroje Gpedit.

Postup je následující: Vyhledejte v počítači soubor »gpedit.msc« a spusťte ho s právy administrátora. Nyní přejděte přes kategorie »Konfigurace uživatele | Šablony pro správu |  Součásti systému Windows | Správce příloh«, kde změňte »Výchozí úroveň rizikovosti pro přílohy« na možnost  »Nízká«. Volbu potvrďte kliknutím na tlačítka »Použít« a »OK«. 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení