Menu

Přiřaďte grafickou kartu GeForce konkrétní aplikaci

30.12.2015 16:13 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Přiřaďte grafickou kartu GeForce konkrétní aplikaci

Přiřaďte grafickou kartu GeForce konkrétní aplikaci | foto: CHIP

Používáte-li počítač, který má zároveň integrovanou grafiku HD Intel a navíc přídavnou grafickou kartu GeForce, můžete mezi grafikami sami přepínat nebo zajistit automatické přepínání. 

Pokud grafiku nepřepnete, může se stát, že budete pracovat na integrované grafice a výkonnější grafickou kartu nevyužijete. Abyste grafickou kartu přepnuli, přejděte nejdříve na »Ovládací panely«, poté na »Vzhled a přizpůsobení | Upravit rozlišení zobrazení« a pak na»Upřesnit nastavení«. Zobrazí se informace o současně využívané grafické kartě. Jestliže využíváte pouze integrovanou grafickou kartu a vyžadujete vyšší výkon, musíte karty přepnout. Podívejte se, zda máte v BIOS druhou grafickou kartu GeForce povolenou.

Restartujte počítač a v závislosti na výrobci základní desky stiskněte po startu tlačítko [F2], [F5] nebo [F12], abyste se dostali do BIOS. Projděte nastavení BIOS, vyhledejte položku týkající se grafické karty a aktivujte grafickou kartu GeForce – obecně výběrem správného PCI nebo PCIe zařízení.  Uložte nastavení a ukončete BIOS.

Po této úpravě už by se grafická karta měla správně zobrazit v systému Windows a měli byste mít možnost na výkonnější kartu přepínat. Můžete dokonce vybrat konkrétní aplikace, po jejichž spuštění systém přepne na výkonnější grafickou kartu. Klikněte pravým tlačítkem na aplikaci a z nabídky vyberte »Vysokovýkonný procesor NVIDIA« pod »Spustit s grafickým procesorem«. Chcete-li, aby se v případě spuštění této aplikace pokaždé zvolila tato grafická karta, učiňte tak prostřednictvím »Select default graphics processor«. 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení