Menu
CHIP Speedtest

Problematická aktualizace náhledů v Průzkumníku Windows

09.08.2015 06:19 | Karel Kovar + Přidat komentář
Problematická aktualizace náhledů v Průzkumníku Windows

Problematická aktualizace náhledů v Průzkumníku Windows | foto: archiv CHIP.cz

V některých případech se může stát, že se špatně aktualizují náhledy stromové struktury v Průzkumníku Windows. Řešení tohoto problému jsou dvě.

Nejprve zkuste otevřít okno programu Průzkumník, klikněte na tlačítko »Uspořádat« a poté v sekci »Rozložení« na položku »Navigační podokno«. Poté postup opakujte, aby se podokno znovu objevilo. Pak znovu otevřete nabídku »Uspořádat«, ale zvolte příkaz »Možnosti složky a hledání«. V okně, které se objeví, přejděte do karty »Zobrazení« a zde klikněte na tlačítko »Použít pro složky«.            
Pokud tento trik nepomůže, budete muset problém vyřešit úpravou registrů.

Nejprve pomocí klávesové zkratky [Windows] + [R] otevřete okno »Spustit« a do políčka otevřít zadejte příkaz »regedit«. V editoru registru přejděte na větev »HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionPolicies«. Zde v pravé části okna klikněte pravým tlačítkem myši, z kontextové nabídky zvolte příkaz »Nový | Hodnota DWORD (32bitová)« a jako název nového klíče zadejte »NoSimpleNetIDList«. Poté tento klíč dvojitým kliknutím otevřete, jeho hodnotu nastavte na »1« a vše potvrďte kliknutím na tlačítko »OK«. Nakonec zavřete editor registru a počítač restartujte. Nyní už by měl Průzkumník Windows fungovat bez problémů. 


Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.